Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő, ha baleset után...

Bana Péter kérdése:

Mi a teendő, ha baleset után hatósági alvázszámmal ellátott autó azon részét kellene cserélni, ahová az új alvázszámmal ellátott alutáblát szerelték?

Figyelt kérdés

Az autó alvázas felépítmény, alvázról leszerelhető kasznival. A hatósági alvázszám a jobb első lámpa fölött van a kasznin. Az autó eleje sérült többek között. Két verzió van:

- az autó elejének cseréje

- komplett karosszéria cseréje, ez lenne biztonsági szempontból a jobb megoldás. Alváz, motor marad.

Az alvázszám egyik esetben sem marad. Mi a teendő, hogy tehetem ezt hivatalossá? Tehát kadzni cserére lenne szükség, de az alvázszám nem a kimondott alvázon van, hanem a karosszérián, annak is a mindenképp cserélendő részén.



2020. márc. 23. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Nem egyszerű helyzet, és nem is gyakori.

Én első körben egy eredetiség vizsgálatot készítő műhelyben érdeklődnék, ott el tudják mondani a hivatalos lépéseket.

2020. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Majatom ***** válasza:

Én itt érdeklődnék a helyedben, a mostani helyzet miatt (járvány) e-mail-en, de meg lehet próbálni telefonon is.


Műszaki Engedélyezési Osztály

CÍM


1138 Budapest, Váci út 188.


POSTACÍM


Közúti Jármű Hatósági Főosztály, H-1441 Budapest, Pf.: 88.


TELEFON


1/477-1592


E-MAIL


meo@itm.gov.hu


ÜGYFÉLFOGADÁSI IDŐ


H, Sze, Cs: 09.00-14.00, P: 9:00-11:00

2020. márc. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!