Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kárbejelentés kék-sárga nélkül?

Kárbejelentés kék-sárga nélkül?

Figyelt kérdés
Tegnap személygépkocsival megálltam a piros lámpánál (nem hirtelen), amikor egy másik gépjármű belémütközött hátulról. Készítettünk fotókat a két kocsiról. Online a biztosítóm felé bejelentettem a kárt, de a kék-sárgát sajnos nem töltöttünk ki. Azt hittem, hogy elég mostmár ha online bejelentem a biztosítónak közvetlen és helyettesíti a kék-sárga papírt, de azóta rájöttem, hogy a kettő két különböző dolog. Nem írtam fel a másik fél jogosítványainak adatait, illetve kötvényszámát, de tudom melyik biztosítónál van, a rendszámát és a sofőr nevét, telefonszámát (nem a tulajdonosa volt a kocsinak). A baleset péntek délután történt és hívtam a biztosítómat, de nem vették fel. Fél órán keresztül csörgettem őket. Rendőrt nem hívtunk, Én személyszerint ott nem éreztem hogy szükséges lenne, illetve a másik fél normálisan állt hozzá a problémáhoza a helyszínen és nem akartam, hogy megbüntessék őket pluszban. Ez is egy hiba volt. Utólag elég nehezen érem el őket és a kocsi tulajdonosának a kontaktja sincs meg. Nincs infóm róla, hogy beadta-e a kárjelentést, valószínűleg nem. A biztosítómat most hétvégén meg egyáltalán nem tudom elérni, de elvileg jövőhéten felkeresnek. Ilyenkor mit tudok tenni? Holnapra ígérték a gépjármű tulajdonosának a kontaktját, de a telefonos beszélgetés alapján nem sok esélyt látok, hogy megkapom. A káreset után utólag még érdemes elmennem a rendőrségre, illetve ha igen, akkor mennyi időm van elmenni hozzájuk? Tisztában vagyok azzal, hogy nem kezeltem megfelelően a helyzetet, körültekintőbb is lehettem volna, elkellett volna kérnem a jogosítványuk adatait, kötvényszámukat, illetve a kék-sárga lapot kikellett volna töltenünk, de egyszerűen nem volt bennem elég lélekjelenlét a helyzetben, illetve nem volt ötletem, hogy ilyenkor kitől kérjek segítséget a rendőrségen, meg a biztosítón kívül. A válaszokat előre is köszönöm!
2020. márc. 28. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ezt buktad.

DE hívd fel, hogy töltsétek ki.

Egyébként van applikáció is a kárbejelentésre

2020. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!