Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ezt hogyan kellene lebonyolítani?

Ezt hogyan kellene lebonyolítani?

Figyelt kérdés

Van egy autó, amin 2017.07-ben járt le a műszaki, de forgalomban van, és van rajta élő biztosítás. Ez valakinek a nevén van aki nem én vagyok. Én ezt az autót szeretném megvenni, és az ország másik részére áthozni, majd itt levizsgáztatni.

Mi lenne ennek a menete? A következő dolgokról tudok:

- Biztosítás

- "A" típusú ideiglenes forgalmi engedély (útvonalengedély)

- Átírás

- Műszaki vizsga


Mi lenne ezeknek a sorrendje és hogyan kéne csinálni lépésről lépésre?

Azt olvasom, hogy a 3 napos ideiglenes forgalmi idejére külön határozott idejű biztosítást kell kötni. De ilyen egyik biztosító oldalán sem köthető.

Olyan tanácsot is kaptam, hogy az előző tulaj intézze ez az ideiglenes forgalmit, és utána megírhatjuk az adásvételit, jöjjek fel Pestre, és itt írjam át, addig az ideiglenes forgalmi érvényes lesz. Erre viszont a tulaj nem biztos hogy kapható, mert ez elég nagy tortúra.


Előre is köszi a válaszokat.



2020. máj. 23. 13:49
 1/1 anonim válasza:

Ha lejárt a műszakija, nem is lehetne forgalomban.

Legegyszerűbb ha megírjátok az adásvételit és traileren elszállíttatod ahhoz a szerelőhöz, ahol rendbe szeretnéd rakatni.

Forgalomból kivont autóra nem kell biztosítást kötni, viszont azzal forgalomba sem mehetsz.

Ha nincs érvényes műszakija, akkor ideiglenes forgalomba helyezést sem adnak rá.

Ha normálisan kormányozható az autó és a fék is működik, esetleg vontatni is megpróbálhatod, de a rendőrbácsikkal vigyázni kell ;-)


Egyébként biztosításokkal foglalkozom, ha szeretnél rá kötni, miután leműszakiztattad, írj rám privátban és cserélünk számot.

2020. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!