Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A kötelező felelősségbiztosítá...

A kötelező felelősségbiztosítást át lehet-e vinni másik autóra?

Figyelt kérdés

Az alábbi a helyzetem. Van egy autóm, ami forgalomból ideiglenesen ki van vonva. Műszaki már nincs rajta, de KGFB igen, ami ha jól értelmezem, ilyenkor csak szünetel, és az ideiglenes kivonás idejével hosszabbodik az érvényessége. Ezt az autót a napokban leviszem bontóba.


Szintén napokon belül viszont veszek egy másik autót. Erre is érvényes lesz a biztosításomból fennmaradó nagyjából 2 hónap, vagy új szerződést kell kötnöm, teljes egy évre? Netán a befizetett, de "fel nem használt" időszak pénzbeni értékét visszakapom? Remélem, nem vész el a 2 hónapnyi biztosításom, mert az nagyon meredek lenne, még akkor is, ha csak pár ezer Ft-ról lenne szó.



2020. jún. 1. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Előzőt lemondod, pénzt időarányosan kapsz vissza.

Új autóra új biztosítást kötsz.

2020. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, hát ez nem olyan bonyolult akkor valóban. Köszönöm a gyors választ!
2020. jún. 1. 15:18
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet átvinni.
2020. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Így, hogy visszakapom a fennmaradó összeget, végül is nem akkora a probléma. Ellenben másik kérdés is felmerült bennem. Ha én megveszem ezt a másik autót 120 km-rel odébb, akkor én voltaképpen még abban a városban meg kell, hogy kössem a biztosítást? Vagy írunk egy kölcsönadási szerződést, az adásvételit pedig egy nappal későbbre dátumozzuk?
2020. jún. 1. 15:47
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Vagy még ott helyben online kötsz egyet gyorsan.
2020. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül is... ez is opció, papírbolt meg csak van valahol, ahol ki tudom nyomtatni majd a szerződést. Illetve még egyetlen kérdés, és szerintem mindent tudok is: az okmányiroda vagy a bontó automatikusan értesíti a biztosítót a kivonás tényéről, vagy nekem kell beletefonálnom/bemennem?
2020. jún. 1. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Neked kell csatolni a papírt...

Ha mondjuk netrisken kötötted akkor csatolod a szkennelt képet és leírod hogy szeretnéd ha megszüntettetnék a biztosítást.


Biztosítást ráérsz kötni ha hazaértél. Lehetőleg hazáig ne okozz balesetet :D

2020. jún. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem indulhatsz haza biztosítás nélkül. Ha megvannak az adatok, megkötheted akár azelőtt, hogy elmennél az autóért (ha mégis kútba esik az ügylet, még mindig megszüntetheted), de semmiképpen ne indulj el biztosítás nélkül, az előző tulajé az autó átadásának percében megszűnik (nem véletlenül van percre pontosan az adásvételin)
2020. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csodálatos a magyar bürokrácia, minden egyes papírmunka során rádöbbenek, mennyire abszurd dolgok mennek itt... Mindenesetre már csak azt kell elintézni, hogy ki legyen nyomtatva a papír. Amit most találtam, azt legalább nem kell forgalomba helyezni, mert a kereskedő nem vonatta ki. Az mondjuk jó tipp, hogy előre megkötöm, köszönöm! Mint ahogyan az összes választ köszönöm.
2020. jún. 2. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!