Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzembentartó váltásnál mi a...

Üzembentartó váltásnál mi a dolgok menete?

Figyelt kérdés

Édesapám az autó tulajdonosa, üzembentartó változna bátyámról rám.

Okmányirodában azt mondták, hogy akkor kezdik el az üzembentartót átírni, ha már az új üzembentartó nevén van biztosítás az autón. De ha még tart az előző biztosítás, akkor másik néven mehet új biztosítás már az autóra? A biztosítás megkötésénél is már kérik mikor lettem az autónak üzembentartója, de mivel biztosítás nincs, így még nem lettem papíron üzembentartó. Így olyan minta egymást ütnék a két oldalnak a feltételei.



2020. aug. 27. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Megegyeztek egy időpontban, amikor megszűnik a bátyád üzembentartói joga és kezdődik a tiéd.

Édesapád és te ezzel az időponttal (óra:perc adat van a szerződésen) töltöttök ki „üzembentartói szerződést”. (A pontos megnevezése: A közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű üzembentartó személyének változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat.)

Ezzel a nappal kezdődően kötsz kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást. (Ezt nem kell azon a napon tenned, előbb is lehet, csak az legyen a kezdőnap.)

Az űrlap - amit kitöltöttök - is tartalmazza, hogy „Tulajdonos kötelezettséget vállal arra, hogy a nyilvántartott jármű üzembentartójának személyében történt változást – annak a járműnyilvántartásban történő átvezetése céljából – 15 napon belül bejelenti, és a változás bejegyzésére irányuló kérelmét jelen magánokirat egy eredeti példányának csatolásával benyújtja az illetékes közlekedési igazgatási hatósághoz.”

Tehát 15 napon belül a tulajdonosnak, azaz, édesapádnak kell intéznie a dolgot kormányablakban, okmányirodában. De jobb, ha mindketten mentek, a vagyonszerzési illeték elkerülésére igazolni kell az egyenesági rokonságot (anyakönyvi kivonat). 6-ezer Ft illetéket kell fizetni az új forgalmi engedélyért, amit helyben kinyomtatnak és átadnak. (A régit le kell adni.)

A nyilvántartásban a szerződésen szereplő időponttal jegyzik be az üzembentartó személyének változását, ez összhangban lesz a biztosításod kezdetével. A bátyád biztosítása pedig, ugyanazon a napon, érdekmúlással megszűnik. (Be is jelentheti, én nem tettem, a nyilvántartó értesíti a biztosítót, így a túlfizetést automatikusan visszautalták. Automatikus értesítést kap az önkormányzat is arról, hogy megszűnt adóalany lenni, te viszont, leszel.)

Úgyhogy nem lesz semmiféle időátfedés, nem üt semmi, semmit.

2020. aug. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!