Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő ha kereskedőtől...

Mi a teendő ha kereskedőtől vennék egy forgalomból ideiglenesen kivont autót?

Figyelt kérdés
Nyíregyházi kereskedésben megtetszett egy autó, és egy órányi körbenézés, kipróbálás, tanakodás után arra jutottunk hogy megvesszük, így leelőlegeztük. Haza érvén Debrecenbe, ügyfélkapun lekérdeztük a jármű adatait, és nagy meglepetésre ideiglenesen ki van vonva a jármű a forgalomból. Normális esetben, a vételár kifizetése és a biztosítás megkötése után vihetném haza, hogy aztán eredetvizsga és átíratás után használhassam, de ebben az esetben mi a teendő? Mindenképp lábán kellene haza hoznom, van erre valami megoldás? (Felhívtam ez ügyben a kereskedőt, aki úgy tájékoztatott, hogy ez addig tart ameddig a kereskedés a tulajdonos, az adásvételi után már hozzám tartozik, ergó forgalomban van, létezne hogy ez tényleg így megy?)

2020. aug. 30. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint igen, az adásvételive automatikusan visszakerül forgalomba. Ha érvényes műszakija van és kötsz KGFB-t, akkor mehetsz vele
2020. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Néhány hónapja én is kereskedésben vettem egy forgalomból ideiglenesen kivont autót.Az adásvételivel nem került automatikusan forgalomba, az okmányirodában átíráskor kérdezték, hogy visszahelyezzék-e a forgalomba, aminek díja kb 2000-3000ft volt.
2020. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Mostmár nyugodtabban megyek el megvenni :)
2020. aug. 31. 22:10
 4/4 anonim válasza:
Öregem vett nem rég egy forgalomból ideiglenesen kivont autót. A kereskedés megcsinálta. Vissza helyeztették forgalomba, így nem volt nekünk már dolgunk vele.
2020. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!