Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező bíztosítás nélkül is...

Inkeeper kérdése:

Kötelező bíztosítás nélkül is a nevemre vehetem az autót?

Figyelt kérdés
Örököltem halál eset után egy autót. A határozatot most varom, azzal mennék az okmányirodába, hogy a nevemre vegyem. De én el szeretném adni, vagyis nem akarok bíztosítast kötni feleslegesen. Lehetseges ez? Vagy mindemképpen kell kötnöm kötelezőt?

2020. szept. 2. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert nem tudod átírni. Eladni se tudod úgy. Amúgy nincs felesleges, mert akkor nem fizeted be ha 60 napon belül elmegy, ha befizeted akkor meg visszajár a túlfizetés.
2020. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges.

A biztosítást meg kell kötnöd.

Gyakorlatilag a KGFB működik a legkorrektebb módon az összes költség közül. Be kell fizetned, de visszakapod időarányosan, amikor eladod az autót. Online el tudod intézni 2 perc alatt.

2020. szept. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Majatom ***** válasza:
Egyféleképpen lehet, de Neked az nem túl előnyös. Úgy, hogy mikor bemész az okmányirodába, hogy a nevedre menjen, egyúttal ideiglenesen ki is vonatod a forgalomból. Ez azért nem előnyös Neked, mert úgy nehezebb eladni egy autót, ha nincs forgalomban. Hiába mondod, hogy csak azért, hogy ne kelljen biztosítás, van aki emiatt pl fel sem hív, ha meglátja a hirdetésben, hogy ideiglenesen kivonva.
2020. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. szept. 3. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!