Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehetséges egy jármű üléseinte...

Lehetséges egy jármű üléseintek számát hivatalossan csökkenteni, és ezzel a jármű jellegét megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés!

Itt a kérdésem arról szól, hogy van-e törvényes útja annak, hogy valaki egy 3.5 tonna alatti 12 személyes kisbuszból B kategóriával vezethető személyautót csinálni. Extrémebb esetben egy nagy buszból az üléseket véglegesen eltávolítva mondjuk teherautót?



2020. szept. 8. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem
2020. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2020. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehet.
2020. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Bazz, ha a köhém rendeletnek megfelel az átalakítás, akkor nincs miről beszélni és megkapja az adott kategóriát is.

Az más tészta, hogy ilyen nem nagyon van, mert sok értelme nincs.

2020. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az értelme az külön dolog, egy érdekes felvetés után. Ezért is írtam, hogy a kérdés elméleti, mert nem terveztem megvalósítani.


Természetesen tisztában vagyok a köhém rendelettel és, hogy elég macerás bármilyen átalakítást végigvinni.

Itt szerintem 2 különálló dologról lenne szó, egyrészt a jármű férőhelyeinek a csökkentése. Ezt nem tartom lehetetlennek, főleg ha eleve készült olyan konstrukció.(Ez már elvileg elég, hogy más jogosítvány kategória kelljen)

A másik amit viszont nem tudom lehetséges-e változtatni az a jármű kategóriája pl M2->M1. (Ez pedig a nyilvántartási, adózási vonzata)

2020. szept. 8. 15:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy, hogy kiveszed az ülést, nem lehet.

Terveztetni, engedélyeztetni viszont lehet az átalakítást, de az meg anyagilag nem éri meg. Többe kerülne mint venni egy másik autót.

2020. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
93%
Kismillió felépítménygyártó cég van itthon akik pár százezer forintból simán megoldják az ülések és rögzítő pontok kivételét, a raktér szakszerű átalakítást.
2020. szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

#7

Aha. Műszaki vizsgán meg megkérdezik, hol vannak a forgalmiban szereplő ülőhelyek?

A vizsga bukta. Pápá!

2020. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
88%
#8: Istenem, ezt a korlátolt gondolkodást...átalakítás után értelemszerűen új papírokat kap a jármű és hivatalosan is 3 fő lesz a szállítható személyek száma, onnantól kezdve arra vizsgázik, ez nem egy feketén történő dolog. Évente több száz ilyen munkát végeznek itthon műszaki kivitelező cégek, csak jellemzően a másik irányba (üresen jön a gyártótól a doboz és azokból faragnak kisbuszokat), pl. a Levantex is innen indult.
2020. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megjegyzéseket.

Azt nyilván gondoltam, hogy kell egy új műszaki / NKH szemle, és adott esetben átalakítási engedély, meg a többi jóság.


#8

A KöHÉM rendelet felsorol néhány olyan módosítást amihez nem szükséges semilyen bejelentés. Abból az egyik ilyen az ülőhelyek számának ideiglenes csökkentése. Erre persze a veriálható belterek miatt volt szükség, de adott esetben más alkalmazása is lehet. Ezzel viszont az a helyzet, hogy attól még a jármű nyilvántartásában az ülések száma nem fog megváltozni.


Simán át lehet vinni egy autót akár műszakin is, hogy nincs benne minden ülés. Legalábbis, ha gyárilag ilyen a konstrukció. Volt már olyan amikor egy 7 személyes Sharant kellett vinni és ott tűnt fel, hogy nincs meg a 2 hátsó ülés. Senki nem foglalkozott vele, pedig teljesen igeden vizsgabázis.

2020. szept. 8. 21:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!