Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autót, online...

Eladtam az autót, online ügyfélkapus tulajdonváltással lejelentettem, de semmi válasz azóta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan már 8 napja eladtam az autót. 1 napra rá online ügyélkapus tulajdonváltás bejelentését kitöltöttem ahogy azt kell. De azóta semmi választ nem kaptam, vagy azt sem tudom elindult-e a folyamat, esetleg válasz nélkül már meg is csinálták. Hol tudok ennek a folyamatnak utánanézni? Vagy igy inkább mindenképp menjek be az okmányirodába?

2020. okt. 1. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Csekkold le az autót, és nézd meg a km-állás diagramját, hogy aznapra van-e km bejegyzés, amikor lejelentetted az eladást (ugyanis ez esetekben is rögzítik, nem csak műszakin)
2020. okt. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 nappal előtte van bejegyzés (akkor még az adásvételit se irtuk meg, konkrétan eladáson se gondolkodtam.) Elirás lehet? Illetve rá 5. napra van mégegy. A kettő között 200 km van ami reális lehet mert kb annyit mentek haza. Új eredetiség vizsga képeit is látom. De ettől függetlenűl még nem tudom, hogy átirták-e
2020. okt. 2. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az eredetvizsga megvolt, akkor szerintem megnyugodhatsz, azt azért csinálják mert az átíráshoz szükséges
2020. okt. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor igazából nekem nem is szükséges lejelentenem egyáltalán, hogy eladtam? Elég ha ők átirják?
2020. okt. 3. 20:09
 5/6 A kérdező kommentje:
Ugye ezt azért kérdezem, mert nem tudom, hogy fogadták-e az online bejelnetést
2020. okt. 3. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:

kérdező, szerintem menj be a kormányhivatalba, írom, hogy miért. tavasszal eladtam egy kocsit, rendes adásvételivel. 2 hónap múlva döbbenten tapasztaltam, hogy "ráhajtottam" matrica nélkül a pályára, és fizessek. elküldtem az útkezelőnek az adásvételit, amit nem fogadtak el, követelték, hogy mutassam be azt a dokumentumot, amit a kormányablaknál adnak, amikor bejelented a a gépjármű eladását. úgynevezett "érkeztetés" a neve.

szerencsére nekem volt ilyenem, ha nem lett volna, most perbe állnék a nemzeti útkezelővel.

lehet, hogy a te vevőd nem volt ennyire suttyó, és átíratták a kocsit, de az ördög nem alszik..

2020. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!