Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül, ha egy autót...

Mennyibe kerül, ha egy autót Amerikából szeretnék behozatni?

Figyelt kérdés

10 éves autóról van szó, ami 9 ezer dollárba kerül.


Ha valakinek van ebben tapasztalata, akkor legyszi írjon egy körülbelüli osszeget hogy mennyi jonne ra mindenestől, hogy már használatra kész, magyar rendszám legyen rajta?



2020. okt. 6. 10:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Sikerült egy elég jól megválaszolt kérdésre bukkannom.

Elment tőle a kedvem. Túl drága, nem éri meg. Azt hittem 1 millióból meg lehet oldani, de közel sem.

2020. okt. 6. 10:39
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
hát annyi, amennyi az autó ára. olcsóbb, ha odaát te intézed a vámot, szállítást, kikötői papirokat, Hamburgi átvétellel. onnan te hozod saját kerekén..persze a németeknél is kell ideiglenes hatósági jelzés, stb.
2020. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
84%

Ez elég összetett multimodális fuvarozás kötődik hozzá. Logisztikai cégnél dolgozom van tapasztalat, és van partner Hamburgba is.

Minden megoldható de a tengeri szállítás az közel 1M forint környékén mozog, aztán kikötői költségek az EU-ban majd a szállítás belföldön 100 eurok pörögnek. A vám 10% Áfa 27% regadó 100-500 között mozog, átírás költségek 100 legalább.


Felmerül a kérdés hogy megéri így is behozni vagy szimplán kell "bármi" áron.

2020. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokba. Ugye Amerika nem itt van a szomszédban, nem olyan mint hogy Ausztriában felteszed a trélerre és haza húzod. Először kell intézni, hogyan lehet átjuttatni az óceánon ami ugye hajóval van megoldva. Aztán az eladótól először el kell juttatni a kikötőbe, ott hetekig várhatsz rá mire megérkezik Európába. És ha nem szeretnéd egy holland vagy német kikötőből hazahozni, akkor szintén fizetni kell hogy vonattal tovább hozzák konténerrel Budapestre vagy máshova.
2020. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne menjen el a kedved!

Én anno egy Dodge Challenger miatt beleástam magam a témába rendesen, de ez nem most volt és nem akarok olyat írni ami most már valótlan lenne.

Megérte volna, jóval olcsóbb onnan, érdemes a témában olvasgatni cikkeket, böngészni a szállítmányozási cégek oldalait (külföldieket).

Annyi hogy konténer helyett a Ro-Ro olcsóbb ha még lehet így szállítani. (Kb. 700-1000$, kéretik fenntartással kezelni, nem friss infó)

Én magamnak hangoltam volna össze a folyamatokat, sokat tudtam volna spórolni.

Origonak van egy jó cikke a témában.

2020. okt. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amerikából maximum matchboxot érdemes behozni.
2020. okt. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!