Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért ilyen drága a kötelezőm?

Miért ilyen drága a kötelezőm?

Figyelt kérdés
Sziasztok, netrisken keresztül kötöttem kötelezőt a kis 1.9JTD Puntomra még márciusban, évi 92.000Ft volt a legolcsóbb, nem volt más választásom megkötöttem. Most le szeretném cserélni egy 159es Alfára, de akárhogy számolom a legolcsóbb 106.000Ft/év. 2002 januárjában születtem, 2019 január 21én lett meg a jogsim. Értem én hogy fiatal vagyok, de ez konkrét lehúzás. Menjek be személyesen, hátha ott tudnak segíteni/tudok alkudni? Azért sem értem, mert a haveromnak 90 lóerős BMW-jére évi 54.000et kell csak fizetni, akkor neki hogy lehet a fele? Egy évvel idősebb nálam, viszont a jogsija később lett meg neki mint nekem.

2020. okt. 7. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezernyi dologtól függ...
2020. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez bizony ennyi lesz, fiatal + friss jogsi iszonyúan megdobja.
2020. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert ennyi, sőt láttam már 120-130 ezreseket is, aki fiatal, pesti, (viszonylag) friss jogsisoknak igenis ennyi A00-ban.

Nem hasukra csapva találják ki, ez a veszélyközösség több kárt okoz.


haverod lehet más városba van jelentve, vagy nagyobb Bónuszban van. És/vagy arra az autóra kevesebb a fizetett káresemény.

2020. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lassan 2 éves lesz a jogsim, két nyarat végig pizzafutárkodtam, illetve ősszel/télen/tavasszal havi 2000km-t megyek. Persze tudom ez a biztosítót nem érdekli. Talán az kedvezmény lehet hogy vidéken lakok, egy 10ezres kisvárosban, illetve külföldön nem vezetek.
2020. okt. 7. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy az Alfa nem tetszik nekik...
2020. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2% pótdíjat raknak rá Alfa miatt Unionnál. (Most is náluk vagyok, ők a legolcsóbbak)
2020. okt. 7. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyi, akkor ennyi. Pont
2020. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennyi sajnos, nettó lehúzás, ha baj van meg nem akarnak normálisan fizetni. Eddig nem volt a nevemen autó, tudom e miatt van, de 32 évesen, 15év balesetmentes vezetés után, 150ezres megyeszékhelyen, egy 20 éves, 1.6 101Le G Astra biztosítása évi 50e, ha egyben befizetem...
2020. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%

Arra, hogy miért ilyen drága nem lehet jó választ adni. Azt viszont tételesen megnézheted, hogy miért annyi, amennyi.

[link] ← Itt a Union Vienna Insurance Group Biztosító ZRT-re kattintasz, majd arra díjtarifa hirdetményre, amely azt a napot tartalmazza, amelyikre a kalkulációt végeztetted.

Ugyanígy, annál a biztosítónál, amelyiknél a haverod van, ha ismered a szükséges adatait, tételesen megnézheted, hogy az ő biztosítása miért annyi, amennyi. (Az is lehet, hogy szerencsés időszakban kötötte, vagy volt az évfordulója. Valamikor úgy másfél, vagy két évvel ezelőtt az egyik biztosító 50% KGFB díjkedvezményt adott, ha náluk volt az üzembentartó lakásbiztosítása. Ez a díjtarifa hirdetmény egy hónapig volt érvényes.)


1.) „Menjek be személyesen, hátha ott tudnak segíteni/tudok alkudni?”

Ha a díjtarifa hirdetményben nem találsz díjmérséklő lehetőséget, akkor csodát tenni a biztosító alkalmazottja, ügynöke sem tud.

Ugye, az alkudozást egy pillanatig sem gondoltad komolyan? A KGFB törvény szigorúan szabályozza a díjtarifa hirdetményeket (pl. a változást legalább 60 nappal előbb nyilvánosságra kell hozni; ezért is láthatsz az Unionnál december 1-től hatályos hirdetményt is.) Csak nem azt gondolod, hogy némi pusmogás után, titoktartásra figyelmeztetve, egyénileg el fognak térni a nyilvánosságra hozott érvényes hirdetményben levőktől? Csak nálad, csak most, de psszt legyen!


2.) Az Unionnál nem tényező, hogy mennyi idős a vezetői engedélyed. (Nem is lenne értelme, hiszen az egyik vezet pl.: 80-ezer km-t egy évben, a másik 10-ezret, a harmadik semennyit. Utóbbi esetleg nem csak egy évben, hanem tíz év alatt se vezet, semennyit sem.)

Ezzel együtt, az Aegon, vagy Allianz biztosító, figyelembe veszi a jogosítvány idejét is. Igaz, náluk sokkal alacsonyabb a fiatal kor miatti díjnövelés, de bőven pótolja a kevés évszámú jogosítvány miatti díjnövelés. (Pl. az Allianznál csak a 12 év feletti vezetői engedély nem növeli a díjat. De, például az egy éves kétszer annyival, mint a 20 évet meg nem haladó életkor.)


3.) Az életkorod, az, kemény tényező, 70%-kal növeli a biztosítást. Ez eltart egy ideig, még a 24 évesét is 29%-kal növeli.

A biztosítók nagyon komoly és sokrétű szakmai bázissal dolgoznak, nagyon sok adat elemzésével, magas szintű matematikai modellekkel, algoritmusokkal.

Ha kockázatosnak ítélik ezt a korosztályt, az nem valamiféle szubjektív előítélet, megvan a tárgyszerű oka. Hiába él, gondolkodik és vezet felelősségteljesen egy fiatalember, ha statisztikai alapon ez a korosztály sok kárkifizetést okoz.


4.) Az Alfa miatti +2%, bakfitty. 100-ezer Ft körüli díjnál ez 2-ezer Ft körüli érték.


5.) Nem értem azt a felvetésed, hogy „Talán az kedvezmény lehet hogy vidéken lakok, egy 10ezres kisvárosban,”.

Ha a netrisken végezted a kalkulációt (de bárhol végzed is), akkor kérik a lakóhelyed; figyelembe veszik.

De ott a hirdetmény, irányítószám alapján kikeresheted a területi besorolásod.

(Egyébként, például, Diósd és Sarkad is 10-ezres vidéki város. A 2049-es irányítószámú, 10885 lakosú Diósd T2, az 5720-as irányítószámú, 10112 lakosú Sarkad T9 területi besorolású. A T9-es besorolású hely 20% díjcsökkentést jelent a T2 besorolásúval szemben.)


Persze, a te döntésed, keresheted a biztosítót, másokat is.

2020. okt. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én az 1994 es opel b corsámra is 90 ezer körül volt az éves díj unionnál én is friss jogsis voltam akkor. Aztán 1 ev után kuldték a csekket hogy 120 ezer lesz az éves dij, azonnal váltottam biztositot inkább aztán 75 ezerert találtam de már fogalmam sincs melyik biztosítónál
2020. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!