Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy szerb rendszámos autóval...

Egy szerb rendszámos autóval meddig birok Magyarországon közlekedni? Havonta egyszer biztos átlépném a szerb-magyar határt.

Figyelt kérdés

2020. okt. 8. 13:50
 1/8 anonim válasza:

30 kilométerig. Messzebb csak akkor, ha van papírod, amit felmutatsz a határon.

vagy ha az időre gondoltál: 24 óra. Ha tovább, akkor ki kell töltened a papírt a határon, és karanténban lenni 10 napig a megadott helyen.

2020. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ezeket tudom, de nem pontosan erre gondoltam. Ez a Covid mindenbe belezavar.


Általánosságban értettem a kérdést amikor nincs Covid.


Teljes sztori:

Vennék Szerbiában egy autót, amivel elmennék Budapestre egy ismerősömhöz ahol letölteném a 10 nap karantént. Miután lejárt a 10 nap, keresnék egy saját albérletet utána pedig munkát.


Arra vagyok kíváncsi, hogy a Magyarországi törvények meddig engedélyezik, hogy egy külföldi rendszámos autóval közlekedjek. Itt hozzáteszem, hogy havonta egyszer átlépném a Szerb-Magyar határt. Akár csak 24 órára.

2020. okt. 8. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

most, ebben a covid őrületben mindegy..egy próbát megér. Ha a rendőr megállít, az biztosan nem a szerb rendszám miatt teszi, hanem van e igazolásod, hogy nem vagy fertőzött..


Amúgy sokan bóklásznak idegen rendszámmal. Migráncs ne üljön hátul. :-)

2020. okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Haha nem fog.


Vannak ismerőseim akik már hosszú ideje szerb rendszámmal közlekednek Magyarországon, de egyik sem tudja, hogy igazából mi az előírás.

2020. okt. 8. 16:33
 5/8 anonim válasza:
A covid baromságot félre téve vámjogilag 6 hónapig ideiglenes behozatalnak számít.
2020. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez alatt mit kell érteni? Meg bírnak büntetni?
2020. okt. 8. 19:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Szart se érdekel, milyen rendszámod van.
2020. okt. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Helyes! Ezt a választ vártam!
2020. okt. 8. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!