Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hol tudom megcsináltatni a...

Hol tudom megcsináltatni a jogosítványomat?

Figyelt kérdés
Sikeresen levizsgáztam b kategóriából és már mehetek kiváltani a jogsit. Viszont én pesten tettem le a vizsgát és pesten is élek (nyolcadik kerület), viszont egy alföldi faluba vagyok hivatalosan bejelentve. Haza kell mennem kiváltani vagy itt pesten is megtudom oldani? Ha igen, akkor hol?

2020. okt. 22. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Azt hiszem úgy van, hogy a a hozzád legközelebb eső kormányablaknál kell bejelenteni. De ha hülyeséget mondok, javítson ki valaki. Én is pesten csinálom a jogsit, pedig nem itt lakom. Amúgy ha megkérdezed az autósiskolát, hogy mi a következő lépés biztos segítenek.
2020. okt. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Bármelyik kormányablakban meg lehet igényelni az első vezetői engedélyt.
2020. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

#1: Hülyeséget mondasz, kijavítalak: Bármelyik kormányablakban igényelhetsz jogsit.

Itt le van írva minden tudnivaló:

[link]

2020. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2020. okt. 22. 09:16
 5/6 A kérdező kommentje:

Siker! Bejutottam a kormányablakhoz, akik megcsinálják, viszont belefutottam egy olyanba amit most nem tudok teljesíteni..

Az igényléshez kell az elsősegély papírom és az alkalmassági papír...

Ami nincs nálam, hanem otthon van vidéken.

De nem is értem! Miért kell az igényléshez?

Azt gondolják, hogy nincs meg? Anélkül el se kezdhettem volna a vezetést... Meg amúgy a rendszerbe nekik ott kellene lennie, hogy nekem ezek megvannak... Abszurd..

Így most több hétet csúszik az egész...

2020. okt. 22. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Rosszul tudod.

Az elsősegélynyújtási vizsga nem feltétele a gyakorlati oktatás megkezdésének, még a gyakorlati vizsgának sem. Vannak, akik később, akár jóval később szerzik meg a Vöröskeresztes igazolást. A sikeres gyakorlati vizsga nem évül el, annyi, hogy addig nem tudják kiváltani a vezetői engedélyt.

Az egészségügyi alkalmassági vizsga valóban szükséges volt már az elméleti vizsgához is, de az okmányirodában, kormányablakban honnan tudják, hogy meddig érvényes, esetleg milyen feltételek vannak (szemüveg stb.)? Ugyanis, a vezetői engedélybe be kell írni az érvényességi időt is, a feltételek kódját is.


Rosszul feltételezed.

Nem kell nekik ott lenni a rendszerben.

Az egészségügyi alkalmassági igazolást kiállító szolgáltató orvos videófelvételt küld nekik, hogy lássák, amint kiállítja neked az alkalmassági igazolást? Vagy hatósággá lép elő a képző intézmény és közhiteles iratként megküldi az állami nyilvántartó rendszerbe a hozzájuk leadott példányt? Akkor nem is kéne küldeniük, hanem ők állíthatnák ki a vezetői engedélyt.

A Vöröskereszt sem hatóság, nem dolgozik be a Belügyminisztérium Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárság nyilvántartásába.

Neked kell lenni a postásnak, aki az igazolásikat odaviszi a kormányablakba, okmányirodába.

Csupán a vizsgabiztos ír olyan hitelesített rendszerbe, ami eljut a központi nyilvántartásba. Ezért nem kell már előbb a közlekedési hatósághoz menni vizsgaigazolásért, de ez a könnyítés is csak pár éve van.


„Azt gondolják, hogy nincs meg?” Azt gondolják, hogy megvan. Te meg gondold azt, hogy elfogadták az igénylésed. Ha ez gondolás kérdése.

2020. okt. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!