Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet-e rendőr kinézetü...

Eletrick_win kérdése:

Lehet-e rendőr kinézetü autótm fel irattal (driftőrség),amerikai rendőr autóm lehet magyarországon? (belsző világitás(sziréna) lehet? (bocsánat a helyesirásért)

Figyelt kérdés

#rendőr #autó #kinézet #magyarrendőr
2020. nov. 25. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet rendőr autód, de mindenféle jelzés nélkül. Felirat, egyéb dizájn elemek, fénysorompó és egyéb villogók nem lehetnek rajta, benne sem, tudtommal akkor sem ha az működésképtelen. Az Amerikai rendőrautó és más külföldi rendőrautó sem lehet, még utánzat sem tudomásom szerint. Nyilván egy ilyen "hobbi autód" amit vinnél bemutatókra meg zárt telken szórakoznál vele abból a szempontból lehet, de forgalomba nem vehet részt. Meg tudtommal erre is kell valamiféle engedély.
2020. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem néztem utána, de szerintem amerikai lehet. A szirénának-villogónak gondolom csak a használata tilos a számodra, a megléte nem. Mint ahogy katonai egyenruhát is hordhatsz, de csak állomány- és rangjelzés nélkül.
2020. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amerikai rendőrautót láttam már az utakon, szóval valamilyen módon megodlható.
2020. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a múltkor láttam Pesten egy klasszik, fekete-fehér Chevy Impala rendőrautót német rendszámmal. Asszem még fényhíd is volt rajta.

Németből tudsz ilyeneket behozni legegyszerűbben. Hamburgban (meg talán Rotterdam) szokták konténeres hajókkal kirakodni a verdákat, ott megy a vámolás meg a honosítás is. Meg aztán át is kell alakítani, hogy megfeleljen az uniós műszaki követelményeknek.

Gondolom, utána nálunk is van még egy rahedli papírmunka meg illetékfizetési teher ezek után.

2020. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy lehet "valami ilyesmi".

Civil biztonsági cégek használnak ilyen autókat pár helyen, nagyon hasonló fényvisszaverő fóliázás az autón (kék helyett gyakran zöld vagy sárga színben), figyelmeztető (sárga) fényhíd. Éjszaka elég könnyen össze lehet téveszteni őket a rendőrautókkal.

2020. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem lehet magyar rendőrautóra hajazó autód, bizonyos kikőtésekkel. láttam már redőnység és polirozás felíratú autókat amik megtévesztésig rendőrségi jellegúek voltak, és közúton haladtak. nyilván szirána az nem volt rajtuk.
2020. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Azt tudjad,hogy a kék villogó/fényhíd/stb ha csak nálad van az autóban a csomagtartóban(tehat ha nincs felszerelve és/vagy müködésképtelen)akkor is megbüntetnek érte,ráadasul ugy hogy beszarsz,mert ha jol emlkeszem egy törvény modositas miatt ez ma mar nem szabalysertes hanem büncselekmény ha ilyen van nalad.
2020. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Driftőrség, jóistengyerele, mekkora király lehetsz a falu kocsmájának a parkolójában a csúnyábbik tinilányok körében!
2020. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
:D Hát a rendőrök nem is lekapcsolnák hanem röhögnének két kört.
2020. nov. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:
82%

"(belső világítás(sziréna)lehet?"

Mit mondjak, úgy látom te aztán nagyon képben vagy. :D



/előbb talán a jogosítványt kellene megszerezni/

2020. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!