Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kárbejelentéskor lehet értéknö...

Kárbejelentéskor lehet értéknövelő tényező ha felújítottként vettem az autót?

Figyelt kérdés
Karambolom volt, tönkrezúzták az autóm (Honda Jazz 2005 1.4), a másik fél mint vétkes elismerte, papírok leadva a biztosítónak. Megy a pénzügyi egyezkedés, de nevetségesen keveset ajánlottak fel, szereltetésnél meg ott van szintén egy gazdaságossági limit vagy mi. A helyzet viszont az, hogy az autót 10 évesen vettük Németországban olyan kereskedésben, ahol felújított autókat árulnak. Mikor megvettük, 10 éve ellenére úgy nézett ki mint ha új lenne. Maklulátlan beltér, hiba nélküli tökéletes működés, még azóta is. Biztos vagyok benne hogy sok pénzért tudtam volna most is értékesíteni, mivel volt már nekünk sok ebből a típusból, és az ezelőttit, ami ráadásul szerelésre szorult vizsga előtt és lelakott volt, annál többért vitték el, mint amennyire ezt a mostanit a baleset előtti patent állapotában a biztosító értékelte, pedig tudta róla a vevő, hogy rossz. Ilyen esetben van valami lehetőségem arra, hogy felülbíráltassam a becsült értéket? Valami külső szakértő bevonásával pl? Tudnék kérni igazolást is a német kereskedőtől, hogy felújított autókkal foglalkoznak. Nevetségesen kevés amit a biztosító ajánl, saját tapasztalatból tudom. Vagy 15 éve ezt a márkát vesszük, volt már több belőle, amit aztán eladtunk, de nem ilyen nevetséges összegekért adják veszik ezeket, mint amennyit megállapítottak.

2020. dec. 16. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A biztosítót nem fogja érdekelni hogy fel van újítva.

Egyedül a kora számít. Van egy lista amiben ezek vannak és annak alapján számolják ki.

Tenni sem fogsz tudni semmit mert egy 20 éves autónak szinte alig van piaci értéke.

2020. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szabad tudni, hogy mennyi lenne a javítás kb. és mit ajánl érte a biztosító?
2020. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 D. Brasco ***** válasza:
100%

Senkit nem erdekel,hogy te 10evvel ezelott honnan meg milyen allapotban vetted az autót.....ha a baleset előtti napon locsoltál rá 300ezer forintot az sem érdekel senkit......főleg miutan azt kellene mar egyszer megérteni,hogy azértt mert egy 5kilos autora ha raboritasz 3 kilot az nem fog 8-at érni....

A biztosito meg a korabol adódóan majd ugyis raszamolja vastagon az avulást azt helo......semmit nem fogsz tudni kezdeni vele.....

2020. dec. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!