Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót adásvételivel...

Vettem egy autót adásvételivel. Nem írattam át eddig.Most kaptam papírt, hogy kitiltották 2 hónapra a forgalomból. Hogy lesz tovább?

Figyelt kérdés
Nem is szeretném átíratni, több ok miatt. Esetleg így el tudom adni?

2020. dec. 19. 03:55
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem akarod és nem is akartad át íratni, akkor miért vetted meg? Ha nincs a neveden, még egy kereskedés se veszi át.

Olyan ember pedig aki használni is akarná, az meg főleg nem fogja.

Eladhatod alkatrésznek akinek szüksége van rá. Kb ennyi lehetőség van átírás nélkül.

2020. dec. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Alkatrésznek tudnám eladni. Csak azt szeretném tudni, hogy pénzbüntetést kaphatok-e, vagy köteleznek az átíratásra?
2020. dec. 19. 04:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A másik fél bejelentheti az eladást. Emiatt benne van a rendszerbe, hogy nem már nem az övé, hanem a tiéd. Büntetést nem hiszem, viszont ha nincs biztosításod, az bizony növekszik..., és azt bizony be kell majd fizetni kamatostul, ami nagyon-nagyon drága lesz.
2020. dec. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha nem íratom át, biztosítást akkor is behajtják?
2020. dec. 19. 08:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is. Az alkatrészként eladás sem olyan egyszerű, mint gondolod.
2020. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg úgy tűnik, a rendszerben a neveden van egy autó, amit az előírásoknak megfelelően nem írattál át, illeték, adó tartozásod van, amit nem szoktak csak úgy elfelejteni.

A masik probléma, hogy a forgalomból végleg kivonás után az autóból veszélyes hulladék lesz, anivel el kell számolni (bontási igazolás), azzal nem oldodnak meg a gondjaid, hogy eladod alkatrésznek.

Arról jobb nem is beszélni, mi van akkor, ha még a biztosító is bejelentkezik a fedezetlenségi díjért.

2020. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az igaz,hogy büntetést,nem kell fizetnie,de egy kényszerátírásnak többe kell kerülnie,mint egy rendesnek.Biztosítást,nem kamatostul kell fizetni,hiszen,nincs biztosítása. Fedezetlenségit kell fizetni, ezt napra számolják. Ez az összeg,még a malus 10-nél is magasabb. Alkatrészként úgy lehet eladni,hogy a motornak és az alvázszámnak meg kell maradnia,hiszen csak így lehet azonosítani. Körül kell nézni,mert a bontók is vállalnak forgalomból kivonást,adnak bontási igazolást. Valamelyik csak a roncsért,valamelyik még némi kp-t is ad. A kiinduló tételt,nem értem.Minek vett,adásvételivel egy autót,ha nem kell?
2021. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!