Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igaz, hogy hatalmas fedezetlen...

Igaz, hogy hatalmas fedezetlenségi díjat kell most fizetnem a kötelező biztosítással?

Figyelt kérdés
Szenteste napján írtuk alá az adásvételt és hétfőn fogok biztosítást kötni de a szomszédom megnézte a kocsit és szóba került szerinte most legalább 30.000Forintot fognak felszámolni az eltelt 4-5 nap miatt!!! Ez igaz? Nincs türelmi idő ha megveszek egy kocsit?? Határozottan emlékszem, hogy régebben pár napra a vásárlás után kötve nem kellett semmiféle büntetést fizetni. És nem is életszerű, hogy hétvégén ne lehessen adásvételt intézni.
2020. dec. 27. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Neten kell kötni biztosítást már az adásvétel napján.

Valami 600 forint naponta a fedezetlenségi díj.

az 5 napra jó esetben is 3000ft.

szomszédod egy fsz.

2020. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fedezetlenségi díjnak nem az adásvétel lejelentéséhez, hanem a biztosítás megkötéséhez van köze. Biztosítást pedig a vásárlás helyszínén is lehet kötni, online, akár ünnepnap is.

Ráadásul anélkül haza sem mehetnél vele.


A fedezetlenséfi díj az autó teljesítményétől függ. Kb 500-1000ft/nap. De pontosan ki lehet számolni.

2020. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van kalkulátor, ki tudod számolni. Annyira nem lesz sok, átlag autónál párszáz ft/nap.

Neten lehet biztosítást kötni és nincs haladék, az adásvétel napjára már számolják.

2020. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kötöd meg 10 perc alatt neten bármelyik nap, bármikor?

Gond letudva, bünti megúszva, hülye szomszéd f/szságai elkerülve...

2020. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most is van a KGFB törvényben biztosított türelmi idő: az esedékesség napjától számított 60 nap, amely alatt bármikor, következmények nélkül megfizethető a díj; a türelmi idő alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége, azaz, él a biztosítás; de ehhez kell biztosításnak lennie.

72 éves múltam, de nem emlékszem olyan türelmi időre, hogy ráérős volt a biztosítás megkötése. Nem zárom ki, hogy volt, de ha volt, akkor nagyon hajdanán.


Biztosítási kötelezettséged azon a napon keletkezett, amikor az adás-vételi szerződés szerint (óra:perc pontossággal) a birtokodba került a jármű

Visszamenőleges dátummal nem köthető KGFB, így legkorábban a szerződési ajánlattételtől, vagy szerződés kezdőnapjától lesz biztosításod. (Ha neten, vagy közvetítő ügynök révén kötöd, akkor szerződés ajánlattétel történik, és 15 napja van a biztosítónak arra, hogy ellenőrizze az adatokat, legkésőbb addid meg kell küldenie a szerződést. Ha személyesen a biztosító ügyfélszolgálati irodájában kötöd, akkor az esetek többségében egyből szerződést adnak, de lehet, hogy ott is csak ajánlattételnek veszik. Annyiból mindegy, hogy az átíráshoz és a közlekedési jogosultság igazolásához mindkettő jó; annyi, hogy a szerződésajánlatot a rendőr nem látja elektronikus lekérdezés alkalmával, azt magadnál kell tartanod.)

A birtokba kerülés napjával kezdődően a szerződésajánlat vagy szerződés kezdőnapja előtti napig kerül felszámításra fedezetlenségi díj.

A KGFB törvény szerint a fedezetlenségi díj mértékét a Magyar Nemzeti Bank elnöke állapítja meg. Ott is van az MNB honlapján, ki tudod számolni, hogy mennyi lesz: [link]

Nem létezik olyan járműkategória, amelynél 4 napra akárcsak megközelítőleg 30-ezer Ft lenne a fedezetlenségi díj.

2020. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én se értem miért nem lehet 2020 végén megkötni azonnal/aznap egy kötelezőt? De hogy a kérdésre is legyen válasz: naponta max ezer ft ez a díj pluszban amit majd az első díjjal együtt kell fizetni.
2020. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mobilon is meg lehet kötni csak az adatokat kell megadni. Vagy tablet.


Én például úgy csináltam, hogy vittem a laptopot aminek telefonról osztottam netet. Így miután megírtuk az adásvételi szerződést utána meg is kötöttem a biztosítást kb ott helyben kint a kocsiban indulás előtt.

2020. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Erre a pár napra vonatkozóan nem sok a fedezetlenségi díj. A díj mértéke gépjármű teljesítményétől függően kerül felszámításra/nap. Ezt pontosan a [link] oldalon tudod ellenőrizni a forgalmiba bejegyzett kW alapján. Legközelebb érdemes már a vásárláskor megkötni a szerződést, mivel ha a kárt okozol az zsebből szükséges fizetni. Kb. 10 percet vesz el az idődből, de nem lesz ebből kellemetlenséged a jövőben.
2020. dec. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!