Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap (szombat)belém jöttek,r...

Tegnap (szombat)belém jöttek,rendőrt hivtam, megvan a papirmunka.Ott a rendőr mondta, vegyem fel a kapcsolatot a biztositóval.Magamtól is felvettem volna,. viszont a szerelő erősködik, hogy majd ő intézi.Ez átveréses dolog?

Figyelt kérdés
Tehát: sokkos állapotban,- letaroltak baloldalról,-nem történt még velem ilyen, tehát nincs tapasztalatom, és senkit nem tudtam odahivni, se férj -mert nincs,stb.(A beteg szüleim nem terhelném ezzel.A másik, aki szabálytalanul belém jött egy idősebb nő rögtön ugrasztotta a férjét, akié a kocsi, persze,meg még két valakit. Nekem munkaeszköz az autóm, az előző kocsim egy 21 éves szuzukit feltörték, de nem sikerült ellopni,viszont használhatatlanná tették, és azért kellett helyette egy hónapja venni a mostanit,egy 16 éves mazdát.De nagyon megszerettem.) Tehát a rendőr segitett.Egy tréler elvitt minket egy szerelőhöz, pont akivel korábban egy kisebb horpadásról beszéltem, és drágán vállalta volna, egy másik idősebb bácsi fele annyiért,-de ugye ő csak karosszériás, és pont hozzá indultam amikor ez történt.- Mivel senki szerelőt nem ismerek,mert a munkahelyemnél vidéken javittatom a kocsit,és az messze van nem tudtam, hogy pont hozzá viszTehát itt már egyszer le akart húzni.Most elvileg a telephelyükre vitték a kocsim, és a szerelő nekem túl lelkesen mondta, hogy majd ő bejelenti a kárt, intézi.Ma reggelre túl a sokkon,online intézném én a dolgot, de kiváncsi vagyok, mi a jobb, ha hagyom ő intézze,vagy én.van ebből haszna, vagy át tud verni?

2021. jan. 3. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Neked kell intézni vagyis értesiteni a biztositót.

Addig oda se kell vinned az autót a szerelőhöz.

Szerintem valamit sumákolni akar és ebből te nem jönnél ki jól, mert az csak a saját hasznát nézné.

Biztos kér különböző okmányokat, adatokat a biztositó amit csak te tudsz adni nekik.

Egyébként nem olyan sok ez vagy nehéz hogy felhívd őket és utána már intézik ők, majd ha látni akarják meg fotózzák is az már az ők dolguk.

A biztositó hagyja jóvá hogy mit fog fizetni és te ebből hogy és mit csináltatsz meg.

Nyilván a szerelő úgy gondolkozik hogy a biztositó fizet egy összeget egyben és ő feléből kihozza , össze dobálja , kókányolja .

Maradna neki rendesen pénz, neked meg egy borzasztó rossz össz etákolt autód és aztán bármi baja lenne, az már a te pénzed bánná.

2021. jan. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

" rendőr mondta, vegyem fel a kapcsolatot a biztositóval ".

Higgy neki ő is tudja kinek és kihez kell fordulni.

2021. jan. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Átveréses dolog *lehet*, de ezzel nem téged vernek át (pontosabban nem közvetlenül), hanem a károkozót, egészen pontosan annak biztosítóját.

Van egy mutatvány, ami a következőből áll:

- a szerelő tudja, hogy a biztosító fedezi a kárt, ezért bőven van pénz javításokra, cserékre, amennyi csak kell

- ezért olyan dolgokat is a biztosítás kifizetésére számlázva javít/cserél, amik nem, vagy csak erősen megkérdőjelezhetően kapcsolódnak a balesethez

Ennek az lehet a következménye, hogy valakinek feltűnhet a dolog és akkor szívsz a rendőrségi üggyel, esetleg megpróbálják rád verni, amikor kiderül. Szerintem akkor sem érdemes belemenni, ha a szerelő úgymond oszt neked is az ügyeskedésből származó pénzből.

2021. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vortrex ***** válasza:
71%

Ez egy hatalmas átverés! Engem ugyan így akartak lehúzni 3 éve.


Hátulról beletoltak az előttem állóba, szétment a hűtés. Egy arra járó rendőr megállt biztosítani nekünk a forgalmat, és mondta nekem, hogy ne ijedjek meg, hívja a szerződéses trélerest és ő majd elvontatja az autómat. Mondom zsír.

Megjött, felcsőrlőzte, beültem mellé, és ott kezdi el magyarázni, hogy "el kell vinnie a telephelyre, ez az eljárás" meg, hogy "majd ők intézik a kárrendezést". Mondom na álljon meg a menet, erre semmi szükség, vigyük haza szépen az autómat, de nem engedett, magyarázott mindent össze vissza, már rendesen benyaltam a végére, amit mond.

Otthon ülök pöszén, mondom ilyen nincs, engem átvertek. Az az én autóm, én vagyok a károsult, máskor is jöttek már belém, semmi szükség nem volt soha kárrendezésre. Felhívtam a csókát, hogy én most lemegyek egy barátommal és haza vontatjuk, erre úgy megsértődött, hogy rögtön kiszámlázott 20ezer forintot a trélerezésre, plusz 3-at a tárolásra, ami persze érthető, csak nem esett szó a tarifákról odáig.


Később szépen kijött a kárfelmérő hozzám, totálkárosnak nyilvánította az autót, kaptam érte 300ezer forintot, én meg raktam bele egy bontott hűtőt, kihúztam az orrát, meg kapott hátra egy másik lökhárítót, hogy ne nézzen ki bután, és kb 50ezer forintból talpra állt a kisautó.

2021. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Én eddig mindig a szerelőmmel intéztettem az ilyen eseteket. Nekem sokkal egyszerűbb: nem kell otthon várnom a kárszakértőt. Én nem ismerem a kárszakértőt, a szerelő igen. Ha pótszemlére van szükség (szinte mindig), akkor ismét egyszerűbb, ha nem nekem kell intéznem a dolgokat.

Az pedig nem érdekel, hogy 350.000 vagy 550.000 a számla végösszege, úgysem te fizeted, és valószínűleg így még az avultatás(!) sem kerül egy filléredbe sem. Ezzel te semmit nem csalsz, ahogy fentebb írta valaki, sőt, még a szerelő sem, csak ő tisztában van vele, hogy még a legutolsó patent árát is be lehet vasalni a biztosítón. Ez nem csalás!

2021. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Hozasd el a kocsit, addig még szét nem barmolja!

Ilyenkor kókány trógerek azt szokták csinálni, hogy még növelik a kárt.

Nálam homlokfalat, cooler hűtőt törtek össze, szétbarmolták az összes csatlakozót, motorig lebontottak mindent, hogy a kárfelmérő nagyobb összeget ítéljen meg. Majd a teljes gyorskár összegét el akarta rakni számla nélkül.

Majd roncs liciten 250 000 forintért akarta ugyanő megszerezni a milliós értékű autóm.


Igy is ugyis gtk-ra minősítik az autód, csak ha haza viteted, nem egy szétbarmolt autót kell majd összeraknod.

Ami pénzt fizetnek szervízköltségre ugysem lesz elég, csak ismerős szerelővel tudod annyiból megcsináltatni.


Egy jó tanács a többieknek: mindig a saját biztosítód hivod először, mindig legyen nálad a számuk, mindig haza viteted az autód.

Jogod van ahhoz, hogy a saját lakóhelyeden történjék a kárfelmérés!

2021. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vortrex ***** válasza:
47%

Én mért csalnék? A biztosító megítélte a káromat és megtérítette, onnantól azzal a pénzzel azt csinálok, amit akarok.

Az a csalás, és technikailag az se, csak nem tisztességes, ha bagóért összetákolja egy vadidegen szerelő az autómat bontott alkatrészekből, és kiszámláz a biztosítónak egy olyan összeget, aminek a különbözetből elmegy nyaralni. Akkor már én menjek el nyaralni abból a pénzből, érted.

2021. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Egyik kollégámmal történt hogy hátulról megtolták és összetört a hátsó lökhárító aztán a szervizzel pedig szépen meglett "beszélve" hogy mi az amit javítani kell és mennyibe fog fájni. A kárbejelentőn végül olyan összeg állt amibe belefért egy küszöb és sárvédő lakatolás és festés a lökhárító mellé persze erről senki nem tud és bebizonyítani sem fogják tudni. Szóval maximum a károkozó biztosítóját tudják lehúzni.
2021. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Emberek!

Itt a károsultnak próbálunk segíteni, a lepontozásokkal álljatok le!

2021. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Tökmindegy, mit írnak, pro és kontra is lepontoznak. :-)
2021. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!