Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóbeszámítás hogyan?

Autóbeszámítás hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy autó amit most én használok, viszont az egyik családtagom nevén van a forgalmija. Viszont szeretnék venni egy újabb kocsit a saját nevemre, ezt pedig beszámíttatni.

Ezt valahogy össze lehet hozni attól hogy nem az én nevemen van a kocsi? Vagy a beszámítás előtt át kell íratnom a saját nevemre?



2021. febr. 10. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Autót továbbadni csak úgy lehet, ha a te neveden van.

Egyébként az autó a tiéd, vagy az egyik családtagodé?

Mert nem mindegy, hogy te vetted, csak az ő nevére lett iratva, vagy az övé és te csak használod, mert odaadta neked.

2021. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Közösen lett véve, viszont az ő nevére lett íratva.
2021. febr. 10. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mivel az ő nevén van, akkor neki kell aláírni az adásvételi szerződést az eladó részén. Ergo ezt csak vele tudod megoldani.
2021. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Azzal nincs gond. Viszont a kérdésem igazából arra irányult, hogy a megvásárolandó autót így csak az ő nevére lehet átíratni?
2021. febr. 10. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért kéne az ő nevére?

Arra írjátok akiére akarjátok.

Mivel írtad, hogy ezt közösen vettétek, akkor szerintem azért beszéljétek meg, hogy az új a te nevedre fog menni, de egyébként bárki nevére irathatjátok. A tiédre, az övére, a szomszéd Pistáéra, bárki nevére.

2021. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, nem éri meg. A kereskedő áron alul számítja be, hogy utána azon is keressen.
2021. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!