Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segédmotoros kerékpárra...

Segédmotoros kerékpárra biztosítást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Adott egy kismotor amit passan 1 éve vettem,tanulómotornak de nem lett használva 1-2 kört leszámítva.

Szeretném mostmár ténylegesen használni és a biztosítást megkötni rá.

Probléma hogy majd 1 évig nem volt rajta biztosítás vagy nem?

Mert azt tudom hogy autóknál meg nagyobb motoroknál máshogy van és van egy adott idő amin belül meg kell kötni de kismotornál nem tudom hogy van:/

Valaki tudja?

Előre is köszönöm:))



2021. febr. 21. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Segédmotoros kerékpárnál nincs fedezetlenség, mint a nagyobb kategóriájú járműveknél, nem kell utólag fizetned a biztosítás nélküli időszakért. A gond csak az, hogy ezt az üzletkötők általában nem tudják és ragaszkodnak a fedezetlenségi díjhoz, ne higgy nekik. Én egy alkuszhoz járok, aki huszonpár éve van a szakmában, de én voltam az első segédmotoros kuncsaftja, ennyire nincs tapasztalata a szakmának. Igazából ennél a kategóriánál még a folytonosság sem érvényes, tehát elvileg minden évben a határidőnél lejár a szerződés és meg kellene újítani, de lustaságból nem foglalkozok vele, fizetem a következő évit is.
2021. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2021. febr. 22. 03:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban nincs fedezetlenségi díj, hiszen nincs központi nyilvántartás róluk. Ez azzal is jár, hogy a biztosítás díjfizetési igazolását magadnál kell hordanod (ahogy az adás-vételi szerződést is), hiszen mással nem ellenőrizhető, hogy van-e biztosításod.

Annyit viszont pontosítanék (alkuszként, akinek van nem egy segédmotoros ügyfele is :) ), hogy ez a biztosítás is ugyanúgy határozatlan idejű, mint az autókra kötött, nem jár le és nem szűnik meg magától.

2021. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2021. febr. 24. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!