Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Adásvételi megírásakor automat...

Adi235 kérdése:

Adásvételi megírásakor automatikusan megszűnik az uzembentartói szerződés is vagy külön lemondó nyilatkozatot kell tenni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offert de engem is érdekel.

Pár hónapja kérdeztem, de érdemleges infót nem kaptam.


Azt mondták persze, megszűnik.

De ha valaki ellenérték fejében vásárol üzembentartóit akkor gyakorlatilag eladhatom alóla?? Ez furcsa

2021. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megszűnik.


1-es: igen, a taulajdonos eladhatja alóla.

Feltéve ha talál olyan vevőt, aki látatlanban megvesz egy autót.


Az üzembentartói jog eladása bár olcsóbb, mint egy rendes adásvétel, ezekkel számolniuk kell az olcsójánosoknak.

2021. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az üzembentartói jog nem haszonélvezeti jog, nem korlátozza a tulajdonost abban, hogy eladja a járművet. Ha pedig eladja, akkor az üzembentartói szerződés semmis, hiszen az azt aláíró már nem tulajdonosa a járműnek. Semmiféle lemondó nyilatkozatra nincsen szükség.


Normális esetben az üzembentartónál van az autó és a kulcsai is, így az eladáshoz szükség van az ő közreműködésére is. De jogilag nyugodtan eladható az autó az "üzembentartó alól", jogos igénnyel kopogtathat nála az új tulaj, hogy kéri a kulcsokat vagy egy nagyobb összeget az üzembentartói jog fenntartásáért. Egyáltalán nem furcsa ez, az "üzembentartóis adásvétel" egy furcsa (megkérdőjelezhető tisztességű) ügylet.

2021. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!