Honosítás menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Elnezest az ekezetek hianyaert, sajnos angol billentyuzetrol irok..


A napokban vasaroltam egy osztrak rendszamos autot, amelyet egy kikoltozott magyar holgy hasznalt, napi hasznalatban volt, muszakija is van meg nyar vegeig.

Segitett hazahozni, a rendszamra szuksege volt, tehat jelenleg ott tartok, hogy az auto a kertben all, es szeretnem kezdeni a honositast.

Ketnyelvu adasveteli, torzskonyv, muszakirol papir megvan.


Sajnos nincs idom rohangalni, ezert egy ceget szeretnek megbizni a teljeskoru ugyintezessel, ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?


Illetve van olyan ceg is, amely azzal marketinggel, hogy 1 nap alatt vegigcsinal mindent, mas 2-3 napot ir. Beszeltem autoszerelo ismeroseimmel, es azt mondtak, hogy kozpontositva lett a honositas, es masfel honapra elore telve van minden idopont.. ez valid lehet?


Ha igen, tudok valamilyen kiskaput talalni, hogy neha megjarassam forgalomban az autot a masfel honap alatt?


Elore is koszi, ha idot szansz ram.



2021. márc. 9. 01:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Honosítást a felügyeleten lehet intézni. Budapesten valóban 1-2 hónap a várólista, pár hónapja kb az összes vizsgabiztost lesittelték korrupció miatt (ez a mozaik utcában volt, rá tudsz keresni). Ezért a BP 2 helyen csak időpont foglalással lehet ezt intézni, nem lehet már trükközni.

Videken gyorsabb. Azt vedd hozzá, hogy a kocsidat oda is kell szállítani, nem mehet saját lábon, ez megdobja a költséget.


Itt amúgy meg tudod nézni, mikorra kapsz időpontot. [link]

2021. márc. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pénteken Vácon is razziáztak:

[link]


Úgy tudom a vizsgázandó autón lehet változtatni az időpont elbukása nélkül, így a kereskedők "legálisan" is lefoglaltak maguknak időpontokat több hónappal előre.

2021. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sztem a többi vizsgabázis is full korrupt. Kinézhetne a hatóság a Vas Gerebenbe is vmkor.
2021. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szolnokon két hét kb mire időpontot kapsz a közlekedés felügyeletnél.Trélerrel kell szállítani vagy bérelsz P-s rendszámot.Ha megvan ket nap a többi.

Vámudvar.kormányablak

2021. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!

A P-s rendszám bérlés, hogy működik? Én csak annyit hallottam róla, hogy P-s rendszámod csak cégként lehet, magánszemélyként nem.

2021. márc. 9. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet bérelni magán személynek is kb 15 ezer/nap

Olcsóbb mint a trailer.

2021. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem lehet p-s rendszámot bérelni.

Csak cégnek adják ki és az ezzel felszerelt autót csak a cég alkalmazottja használhatja jogszerűen.


Erről függetlenül lehet, hogy találsz olyan szervizt vagy kereskedőt, aki bérbe adja neked, de ha igazoltatnak a rendőrök, akkor szívás van.

2021. márc. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem a P-rendszámot elengedem.


Viszont 1 hónapig nagyon nehéz lesz bírni magammal, és tisztában vagyok vele, hogy teljesen illegális(csak mint a P-rendszám), viszont ha egy szimpla városi körre(nyilvan nem autópálya vagy véda kapu alá), de rádobnám a jelenlegi autóm rendszámát és lefülelnének, az milyen büntetéssel járna?:) mindkét autó lefoglalása plusz jogsi megvonás?


6 év alatt egyszer sem állítottak meg, ezért kacérkodom csak egy ilyen menettel.

2021. márc. 9. 13:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Felejtsd el!
2021. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom a vizsgázandó autón lehet változtatni az időpont elbukása nélkül, így a kereskedők "legálisan" is lefoglaltak maguknak időpontokat több hónappal előre."


Egy éve ilyenkor az én autómat is úgy tudta átírni a kereskedő időben, ott a KAB-os ügyintézők árultak "pult alatt" időpontokat... egy huszasomba került hogy ne kelljen ezer évet várni...

2021. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!