Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meg lehet hosszabbítani a...

Meg lehet hosszabbítani a műszaki vizsgát ezzel a vészhelyzettel?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, az én autómon 2022-ben jár le.

Ha mondjuk decemberben járt volna le és mondjuk el tudom tolni a vizsgáztatást szeptemberre, a 60nap lejárta végéhez. Akkor a forgalmiba a szeptemberi dátum kerül be 2023-ra vagy maradna az eredeti, 2022 decemberi lejárattal?



2021. márc. 23. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Mindig a vizsgáztatás napja marad. Azaz jelen példában a szeptemberi dátum fog szerepelni. És onnantól számított újabb 2 év.
2021. márc. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld!
2021. márc. 23. 08:38
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésbeli példádra kifogástalan az 1-es válasz (2021. márc. 23. 08:28)

Egyébként, annyiban nem, hogy nem mindig a vizsga napja számít.

┌ Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély időbeli hatályának (műszaki érvényességi idejének) lejárta előtt legfeljebb 30 napon belül végzik, a forgalmi engedély hatályának megállapításánál az időtartamot nem az időszakos vizsgálat napjától, hanem a forgalmi engedély időbeli hatályának lejárta napjától kell számítani. ← 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról 11. § (3a) ┘


És, bár a kérdésedben csak példát írtál, a szeptember messze nem áll: 2021. július 21-ig tart az okmányérvényesség meghosszabbítás, a legkésőbb 2021. május 22-én lejáró okmányokra. (Valamiért kétszer 60 nappal növeltél.)

Azért írom ezt, nehogy valakit megtévesszen.

┌ A jelenleg hatályban levő, 2021. évi I. törvény a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről 2021. február 22-én lépett hatályba (az 5. § szerint a kihirdetése napján 23 órakor léptett hatályba, és a 2021. február 22-i, hétfői, 27. számú Magyar Közlönyben jelent meg, azaz, lett kihirdetve).

Ugyancsak az 5. § szerint a kihirdetését követő 90. napon hatályát veszti. 2021. február 22. + 90 nap: 2021. május 23.; ekkor már hatályon kívül lesz, tehát a hatályának utolsó napja 2021. május 22.

Az 500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet szerint, a veszélyhelyzet ideje alatt, a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét -, valamint a közreműködő intézmény által kiállított, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek. 2021. május 22. + 60 nap: 2021. július 21. Ez, messze van szeptembertől. ┘

2021. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!