Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosan aggódom, ha még nem...

Jogosan aggódom, ha még nem kaptam meg erre az évre a gépjárműadó 2 csekkjét?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy idén elég 2021. április 15-éig befizetni, de ugye már ezen is túl vagyunk.
2021. ápr. 18. 16:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyszerre küldik ki a 2 csekket.
2021. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom.


Nem azt írtam a kérdésben, hogy 2., hanem 2 (azaz kettő), magyarul egy darab sem érkezett. Ezt csak azért, ha félreérthető lenne a kérdés.

2021. ápr. 18. 16:37
 3/18 anonim ***** válasza:
Jogosan.
2021. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Ha egyéni vállalkozó vagy, valószínű a könyvelőd kapta meg elektronikusan.

Más esetben tértivevényes határozatot kellett volna kapnod.


Ha a nyilvántartásban van tartózkodási v. levelezési címed megadva, lehet, hogy odament a levél.

Elképzelhető, hogy "nem kereste" jelzéssel fordult vissza a NAV-hoz.


Érdemes lenne e-Papíron a NAV-hoz (illetékes igazgatósághoz) fordulnod, hogy önhibádon kívül nem kaptad meg a határozatot. (Kézbesítési kifogás - 2017. évi CLI. tv. - Air. 81.§) Kéred az ismételt megküldést pl. elektronikusan.

Elektronikus küldés esetén nem kapsz csekket. Átutalhatod a megadott számlaszámra.


(Amúgy szerintem egyszerűbb az utalás, figyelni kell, hogy jó csekket adj fel a postán, sor, stb. extra macera.)

2021. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azért járj utána. Nem mai sztori de:

Nekem volt olyan, hogy bejelentettem az új címet, mégis össze-vissza küldték. Hol a régi címre, aztán a figyelmeztetés meg persze megtalált az újon. Amikor reklamáltam, hogy miért nem lehet normálisan küldeni, ha lejelentettem mindent.

A válasz az volt, az én érdekem, hogy utána menjek, mert elvesztem a bónuszt.


Ha benézel egyszer egy ki nem küldöttet, simán megszűntetik (nem tudom manapság mennyi idő után). Aztán jön a fedezetlenségi a mabisztól, meg indulsz a0-ról.

2021. ápr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Nézd meg az e-önkormányzat oldalán, nekem tavaly ott a csekk megérkezése előtt már fent volt mint befizetésre váró tétel. Egyébként vicc ez az egész, idén nem került fel e-önkormányzatra. Csekket megkaptam, levélben 2x6300Ft szerepel, csekken 2x6500Ft. E-önkormányzatban befizettem, az egyenlegnél az egészet túlfizetésnek könyvelte el...
2021. ápr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 aHermann ***** válasza:

6-os, idén január 1-jétől a NAV szedi be a gépjárműadót. A NAV-hoz is kell megfizetni (idei csekk v a határozatban szereplő számlaszámra).


Ha az önkormányzathoz fizetted az nem jó. A NAV-nál a folyód hátralékos, mert nem oda fizettél. (Késedelmi pótlékalapot képez.) Kvázi olyan, mintha nem fizettél volna. Rendezd mielőbb!


Amúgy azért van több összeg a határozatban, mert a gépjárműadó forintos kötelezettség, viszont az Art-ban nincs külön nevesítve a forintosan megfizetendő adók között a gépjárműadó, így 1000,- Ft-ra kerekítve kell megfizetni. Az 1000 forintos kerekítés lett esetenként felezve 500-ra. Így kell pl. egy 37360,- Ft-os gépjárműadót (kerekítve: 37000,-) két részletben 18500-18500 megfizetni.

2021. ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Remek... Vajon az önkormányzatnak befizetettet visszakapom?
2021. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat (még ha itt-ott kicsit ijesztőek is)! :)


Idáig minden évben megkaptam a csekkeket.

Idén semmi sem érkezett ezeddig.


Januártól egyéni vállalkozó lettem, de nincs könyvelőm. A székhelyem a lakcímem, szóval ez nem gondolom, hogy közbe szólhat.


Az imént a [link] oldalon (e-önkormányzat) kiválasztottam a lakhelyemnek megfelő önkormányzatot, és lekérdeztem az adóegyenlegem, és a következő szöveget kaptam:

"Az adóhatóság nyilvántartásában az adózónak nincs megjeleníthető számlaegyenleg, illetve bevallás (bejelentés) adata."


Az 'ADÓ- ÉS ILLETÉKFIZETÉSRE VÁRÓ SZÁMLÁK'-nál ugyancsak hasonló fogadott:

"Önnek nincs esedékes befizetése"


Az e-papír számomra egy ismeretlen fogalom, így első körben küldtem egy üzenetet a NAV-nak, a NAV oldalán keresztül.

2021. ápr. 18. 19:27
 10/18 aHermann ***** válasza:
Vagy a felületen kell lennie egy kiutalást kezdeményező résznek, vagy írj az önkormányzatnak a összeg visszautalására vonatkozóan, minden adatot pontosan megadva. Ki, mit, mikor, és hova kéred.
2021. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!