Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A Tegnapi nap folyaman tortent...

A Tegnapi nap folyaman tortent egy balesetem. Utkeresztezodesbol kanyarodtam volna be a kulso savra a busz pedig a belso savba jott, de nemvettem eszre hogy idokozben attert a kulsore ezert ahogy elindultam nekimentem a vegenek. ?

Figyelt kérdés
A helyszinen kitoltottunk egy baleseti bejelento papirt, a kresz szerint envoltam a hibas tehat envagyok a kar okozo a busz pedig a kart szenvedo. A busznak az oldala berepedt kicsit de azon kivul semmi, az en kocsimnak pedig a jobb oldali lampaja szettort es teljesen leszakadt az elso lokharito. Osszessegeben mennyibe fog ez nekem korulbelul fajni a busz karanak kifizetesevel es az en kocsim helyrehozasaval korulbelul?

2021. máj. 12. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj...... nincs biztosításod?? KGFB? Vagy miért te akarod kifizetni a busz kárát...????


A te kocsidat pedig vidd el egy karosszériáshoz, és megmondja....

2021. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt: a jövő évi bónuszod kettővel visszaugrik. ergo többet fogsz fizetni a kötelezőre.
2021. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb tétel a biztosításod emelt díja lesz. A busznak a kárát nem te fizeted.
2021. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb KGFB biztosítónál opció, hogy te fizeted a kárt VAGY kettőt visszalépsz a bonusz-malusz rendszerben.
2021. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Emlékeim szerint, de javítson ki valaki ha nem így van kereszteződésben nem szabad sávot váltani. Akkor viszont szerintem a buszos is hibázott.
2021. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En nekem mar ismerosok azt is mondtak, hogy mivel en voltam a hibas ezert a busznak a biztosito megcsinalja a kart amit nekem kikell majd fizetnem. Akkor ez nemigaz?!
2021. máj. 12. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítód fizeti a busznak okozott kárt, ez a lényege.

Ezt úgy kompenzálja, hogy 2-t visszaesik a bónuszod, ezáltal a következő biztosítási időszakban drágább lesz a köteleződ.


A saját károdat csak a casco téríti, ilyenkor az önrészt kell csak befizetned.

Ha nincs cascód, akkor saját zsebből fizeted a javítást.

2021. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!