Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Forgalmi megújítása műszaki...

Forgalmi megújítása műszaki adatlap nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

2020 tavaszán vizsgáztattam a kocsimat, akkor a járvány miatt nehézkes volt az okmányirodába az időpontfoglalás, hogy a forgalmit megújítsam. Volt valami türelmi idő is. Aztán nem is foglalkoztam vele, a már lejárt forgalmi engedélyem időközben elveszett, a műszaki adatlap elveszett. DE húsvétkor közúti ellenőrzésbe futottam, gondoltam, hogy gond lesz, mert éppen nem volt nálam a (nem érvényes és nem is létező) forgalmi, de a rendőrök -gondolom, hogy az ilyenkor szokásos- betelefonálás után kiállítottak egy 5000Ft-os csekket és azt mondták, hogy a forgalmit magamnál kell tartani akkor is, ha csak a következő utcasarokig megyek is.

Ebből arra következtettem, hogy a nyilvántartásban a műszaki vizsga érvényesnek van bejegyezve, illetve hogy a forgalmi engedélyem érvényes, csak nincs meg(?)

Kérdésem: ha bemegyek az okmányirodába, akkor minden egyéb bizonyító okirat nélkül kiállítanak nekem egy érvényes forgalmi engedélyt? (Gondolom, hogy párezer forint illetéket kell fizetnem, de az már kevésbé problémás, mint újra vizsgáztatni a kocsit)



2021. máj. 27. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Az elveszett forgalmit le kell jelenteni a rendőrségen. Ők felteszik keresésbe, hogy nem éltek-e vissza vele.Az okmányirodában kell kérni ideiglenes forgalmi engedélyt a gépkocsiról és azzal el kell menni műszaki adatlap pótlásra ahol vizsgázott.A pótolt adatlappal és az ideiglenes forgalmival vissza kell menni az okmányirodába, ott kiállítják az új forgalmit.
2021. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ez egy elég összetett eljárás. Sok időpontfoglalás ...
2021. máj. 27. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!