Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miert van ennyi nemet rendszam...

Miert van ennyi nemet rendszamos luxus auto? (Egyik sem kint dolgozik) Ugy tudom ott horror a biztositas dija!

Figyelt kérdés
Nem ertem. Sorra latom, Pesten minden uj Mercedes, BMW, Audi nemet rendszamu. Foleg a dragabb ilyen G Merci, X6 tipusok. Nem ertem a logikat benne. Ugy tudom, a nemeteknel tobbszor annyi a kotelezo meg a casco mint nalunk. Erdekes de egyik sem szlovak/cseh rendszam ahol meg olcsobbak a dijak 10-20%-al. Mi a valodi oka hogy nemetektol berlik ezeket a kocsikat? Par ilyen embert ismerek, itthon dolgozik, cege sincs kint! Nem arrol van szo hogy kijar dolgozni. Mi a logika benne hogy vagyonokat fizetnek a biztositasra? Nem lenne egyszerubb itthon, magyar rendszammal nyiltvegu lizingelni? Akkor a cegebe is bevihetne az ember. A gyorshajtas, egyeb buntetesekkel kapcsolatban is ha nemet rendszamos az illeto, akkor duplan fizet, mert az eljaro behajto ugyvedi iroda dijat is perkalni kell neki. Meguszni nem tud semmit.
2021. jún. 2. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az autókat is lízingelik csak német cégen keresztül (értsd úgy Németországban bejegyzett, de amúgy MO-b működő cégek). A német rendszámú autóknak kb a 90%-át ilyen tartós bérlet szerű konstrukcióban bérlik.

Amúgy sok magyarázat van rá, hogy miért éri meg. Van hogy a szerződésen alacsonyabb ár van, és cashben fizetnek rá, hogy ne keltsen feltűnést a navnál.

Akinek cége van le tudja írni költségként, stb.

2021. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem az lepett meg, hogy vajon mi lehet Paderbornban, hogy onnan jön egy csomó autó (PA-kezdetű rendszámmal). De tényleg tömegesen...
2021. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es írta, céges autók.
2021. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2es a PA rendszám Passau és valószínűleg a relatív közelsége miatt éri meg arrafelé bejegyezni a cégeket.
2021. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Elég sok HH rendszám is van, pedig az Németország másik sarka.

Amúgy nincs ezzel semmi gond, remélem nem egy probléma ez is kérdező. Amúgy is a német rendszám jól néz ki, főleg német autókon.

2021. jún. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi! Nekem nem fáj amúgy, csak érdekelt. Céges autóm van, magyar. Nem tudtam mire vélni mire jó ha a horror német biztosítási díjakat fizeti valaki, amikor itthon is tartós bérelhet vagy lízingelhet.
2021. jún. 8. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de egy 5-10 éves középkategóriás benzines autónak kb mennyi a biztosítása MO-on?

Tudom nagy eltérések lehetnek, csak a "horror" biztosításokkal össze szereném hasonlítani.

(Valamiért az az érzésem, hogy közel sincs akkora eltérés, mint amit sokan gondolnak)

2021. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7es

Nem? 2013ban forgalomba helyezett 6os Golfra majdnem 700 euró egy évre a biztosítás német rendszámmal. A tulajnak 30 éve nem volt bejelentett balesete, 62 éves.

Másik: Audi A6 3.0 TDI 2009ből, 2200 euró egy évre, német biztosítás. Ezeket tudom konkrétan. Annyi az előnye, hogy ezek a kötelezők tartalmaznak részleges cascot is, pl ha elreped a szélvédő, elütsz egy szarvast, stb, azt is fedezi.

2021. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért érdekelne a magyar biztosítás:

Itt Németorszgában (német biztosítónál)van egy suzuki sx4, 2010-es, az évi biztosítása 650 Euro

a másik autó meg egy subaru, szintén ilyen idös 540 Euro a biztosítása.

Nekem sem volt még egyetlen balesetem sem 30 év alatt, a suzukira van részleges casco, a subarura nem.

Ezek egyike sem horror összeg, legalább is szerintem.

De mivel a magyar összegeket nem ismerem, ezért érdekelne az ottani biztosítás ára.

2021. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A suzuki biztosításs (casco nélkül) évi 100 ezer körül lenne. Több mint fele.
2021. jún. 12. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!