Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy rendszám...

Mennyibe kerül egy rendszám újranyomása?

Figyelt kérdés
Nagyon viharvert a rendszámom, és ront a jármű esztétikáján. Mennyibe kerül, és mennyi ideig tart újranyomatni?
2021. jún. 10. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Legyártani 2-3 hét, a díja pedig 16 ezer körül van. Nem tudom, hogy meglévő rendszám újranyomására van-e lehetőség, viszont ami biztosan járható út, az az, hogy kérsz újat (,,elveszett”).
2021. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok számodra háromnegyed részben nem szükséges, és így ilyen arányban feleslegesen hosszú választ írni.

A válaszhoz szükség van arra, hogy

• hány rendszámos a jármű?

• Ha két rendszáma van, akkor valóban csak az egyiket („egy rendszám”) kívánod-e újragyártatni?

• Régi típusú rendszám (H betű és a nemzeti színek), vagy újtípusú (kék mezőben 12 sárga csillag és fehér H jelzés)?

Azt feltételezem, hogy sorozatban előállított rendszámtábla, nem pedig egyénileg kiválasztott vagy egyedi; mivel, gondolom, megírtad volna, ha utóbbiak valamelyikéről lenne szó.


És, „biztosan járható út” alapon, én nem javaslom trükkel az új igénylését, hiszen akkor új forgalmi engedély és törzskönyv is szükséges, ami 12-ezer Ft, továbbá regisztrációs matrica is, aminek szintén van díja.

2021. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben mégis megtaláltam hivatalos honlapon. Az érintett jármű egyrendszámos, egy motorról van szó, már EU-s rendszámmal. Általános eset, a régi tulaj kifúrta, meg is van hajolva, karcos, egyszóval ronda. 12300Ft a költsége, és semmi extra nem kell hozzá. Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 10. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!