Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ügyfélkapun keresztül tényleg...

Ügyfélkapun keresztül tényleg ingyenesen lehet igényleni új jogosítványt, ha lejárt a régi?

Figyelt kérdés
Ma voltam a háziorvosomnál az egészségügyi alkalmasság miatt, utána mentem az okmányirodába, ahol az ügyintéző hölgy készített rólam egy képet, majd mondta h próbáljam meg ügyfélkapun keresztül igényelni a jogosítvány meghosszabbítását mert úgy illetékmentes. Utána néztem ennek és meg is találtam hogyan lehet a Belügyminisztériumot erre felhatalmazni, ezt meg is tettem, viszont semmilyen visszajelzést nem kaptam még, hogy most akkor okés-e a dolog. Nálatok is így volt, vagy majd később fog jönni erről infó?

2021. jún. 23. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A BM-től vársz azonnali visszajelzést?

Türelem.

2021. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Barnabas333 ***** válasza:
Nem teljesen értem. Ahol lefotóztak, ott nem készítették el egyből a jogsit?
2021. jún. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ott is lehet, 4000-ért.

Ügyfélkapun ingyenes.

2021. jún. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hosszas keresgélés után megtaláltam a választ, ha esetleg valakit érdekel vagy segítség lenne neki is:

Azért fényképezett le a hölgy az okmányirodában, hogy legyen 3 évnél nem régebbi képem a rendszerben(az aláírásommal együtt), ami az egyik feltétele az ingyenes jogosítvány hosszabbításnak. Az orvosi igazolást is automatikusan feltették ebbe a rendszerbe, nekem már csak ügyfélkapun keresztül (SZÜF - Személyreszabott Ügyintézési Felületen) a Belügyminisztériumot meg kellett bíznom (NYILATKOZAT A VEZETŐI ENGEDÉLY AUTOMATIKUS HIVATALBÓLI MEGHOSSZABBÍTÁSÁHOZ fül alatt) Itt is vannak feltételek pl h nincs más országban kiállított jogosítványom és h közlekedés biztonsági alkalmasságot kizáró ok sem áll fent.

Azt az infót h mindent el is fogadtak és rendben van az "ÉLETÚT-SZOLGÁLTATÁS A VEZETŐI ENGEDÉLY AUTOMATIKUS HIVATALBÓLI KIÁLLÍTÁSÁHOZ" fül alatt tudtam megnézni és ott látom is h az okmány már gyártás alatt van.

2021. jún. 24. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!