Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van akkor ha a vásárolt...

Mi van akkor ha a vásárolt auto forgalmi engedélye, es az adásvételi szerződésbe nem ugyanaz a név szerepel? Igy at tudom íratni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 13. 22:11
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Csak szerintem nem az ő neve van a papiron, es a tanut is ő hozta... De van még fent hirdetése...
2021. júl. 14. 00:11
 12/36 A kérdező kommentje:
Az egyik tanu a parom volt..
2021. júl. 14. 00:12
 13/36 anonim ***** válasza:
52%

Akkor megnyugodhatsz. A párod tanúsítja, hogy azzal a személlyel kötöttél szerződést, akárhogy is hívják.


Ha nepper, akkor meglesz neki a "köztes adásvételi" szerintem. Beszélj vele.

2021. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Eddig korrekt volt felvette a telefont, vagy ha nem akkor visszahivott. Vasarnap történt az adásvétel, ma nem értem el, csak irt hogy visszahiv, meg később hivjam...
2021. júl. 14. 00:31
 15/36 anonim ***** válasza:
52%

Addig mindenesetre ne használd a kocsit.

Ha az eredeti tulaj lejelentette az eladást, akkor bármikor kivonhatják a forgalomból. Rendőr téged fog megbüntetni érvénytelen forgalmival.

2021. júl. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Ma hasznaltam, jött rendőr mögöttem, de nem allitott meg.. Nost az a tulaj aki a forgalmiba van, honnan lehet tudni mikor adta el?? Ügyfélkapun néztem, van 1 tulaja...
2021. júl. 14. 00:43
 17/36 anonim ***** válasza:

De bármikor megállíthat, és csak tetézed a bajt vele.

Sima közúti ellenőrzéskor elkérik a forgalmit, látja nem a te neved. Akkor majd mutatod a harmadik névre szóló adásvételit?


JSZP-n csak a forgalomból kivonás ténye jelenik meg. Nem lehet tudni, mikor adta el, mikor jelentette le.


Azt kockáztatod, hogy elveszik a forgalmit, aztán szállíthatod az autót szigorított műszakira.

2021. júl. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Ok,persze nem használom.. De akkor ilyen esetben hova lehet fordulni? Vagy mi az első lépés? En a nevemre szeretném iratni.. De a srac szerintem mar nemigen veszi fel.. Igy necces hogy meglesz a köztes adásvételi.. Aki meg a forgalmin van, azota ki tudja hany kezen ment at...
2021. júl. 14. 01:24
 19/36 anonim ***** válasza:

Írsz neki egy sms-t, hogy veled oldja meg a problémát, vagy a rendőrökkel. Fel fogja utána venni.


Amíg nincs a kezedben az adásvételi láncolat, nem tudsz mit csinálni. Eredeti tulajjal lehetne még egyezkedni, ha megtalálod, és ha hajlandó egy új adásvételit írni kettőtök között.


Ha megbukik az autó eredetvizsgán, akkor amúgy mit csinálnál?


Téged most csak az véd, hogy egy "teljes bizonyító erejű okiratot" írtatok alá tanúk előtt. Se pénzed, se kocsid.

2021. júl. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Hat igen. Se ez se az.. De mi van ha nem az ő neve áll a papírin? Mondhatja hogy azt se tudja miről van szó nem??

Ki tudok ebből jól jönni??

Most biztosítást kössek rá?

Az eredetvizsgan mivel bukna? Ez a papír miatt?

2021. júl. 14. 03:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!