Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót, amiről...

Hzoty93 kérdése:

Vettem egy autót, amiről kiderült, opcióval terhelt, mert a család 20éve hitelre vette, amit 15 éve ki is fizettek, de a lezárásról szóló papírt nem mutatták be az okmányi.ban, viszont azt már nem találják. Ilyenkor mi a teendő? Törzskönyv van!

Figyelt kérdés
2021. júl. 25. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ez kizárt. Nem lehet törzskönyv. A törzskönyvet az okmányiroda küldi ki a hitel lezárása után, ha a tulaj bemutatja a a végszámlát. Ha a tulajnak volt törzskönyve akkor bemutatta a szükséges dokumentumokat.
2021. júl. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy egyes írja.

Vagy azóta vettek fel egy másik hitelt, aminek az autó a fedezete.

2021. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mondom van törzskönyv! De ők nem jekentették le az okmányirodában, hogy kifizettéj az autót. Azt hogy vettek e fel másik hitelt, azt most tudakolom meg éppen.
2021. júl. 25. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
És hogy derült ki? Vasárnapi okmányirodai nyitvatartásban? Próbáltad átíratni?
2021. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most tűnt fel a lekérdezésnél, mert azt a részt kihagytam... Aztán rákérdeztem a tulajnál, és nondta, hogy igen, hitelre vették, de már vagy 15 éve ki van fizetve, ezért is van törzskönyv. Lehet az is, hogy az okmányiroda mulasztott. Azóta nincs más hitelük.
2021. júl. 25. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Kamu.

Ha az okmányiroda mulaszt, akkor nincs törzskönyv.

Ha új hitelt vesznek fel rá, akkor le kell adni a törzskönyvet.

Ez egy 16 éves gyerek gyenge kamu kérdése.

2021. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
#6! Nincs az 16.
2021. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Legegyszerubb ha kernek egy "uj" igazolast a banktol, es okmanyirodaban lerendezik
2021. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

dehogy kamu, nálam is ez volt


anyámék hitelre vették a verdát, majd megvettem tőlük, mentem szokás szerint átiratni törzskönyvvel (ahogy ki lett fizetve, a bank megküldte az igazolást és a tk-t is)


okmányirodában szóltak hogy opcióval terhelt, kb senkinek nem jut eszébe emiatt bemenni lejelenteni, így nincs gáz, hozzam be, akkor meg tudja csinálni


kérdeztem hogy mi van ha nincs meg? mondták hogy sokszor előfordul, a bank a szerződőnek gond nélkül ad másikat

2021. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!