Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A lent ismertetett szituációba...

A lent ismertetett szituációban mi a legjobb s legrövidebb időben megvalósítható megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet:

Az autóm (személyautó, magyar rendszám) ideiglenesen ki van vonva a forgalomból, így biztosítás sincs rajta. Júliusban lejárt a műszakija.


Amit szeretnék:

Szeptember 22-től október 1-ig szeretném ideiglenesen használni. Mivel külföldről jövök haza, így nem akarok napokat tölteni ezzel. Ezért a lehető legrövidebb időn belül szeretném elintézni.


Hallottam, hogy olvastam, hogy a vészhelyzetnek "köszönhetően" a lejárt műszakival még x ideig (hol 60, hol 120 napot olvastam) lehet járni. Az autó amúgy jó állapotban van, jól karban van tartva. Tavaly október óta viszont garázsban van, tehát védve az időjárás viszontagságaitól leszámítva a téli hideget. Ha jól értettem a biztosítók is elfogadják a lejárt műszakit.


1) A biztosítók valóban elnézik, ha lejárt a műszaki, akkor is, ha esetleg baleset történik?


2) A biztosítók valóban elnézik, ha lejárt a műszaki, akkor is, ha újra forgalomba állítom a kocsit s új biztosítást kell kötnöm?

(a régi nem él, visszakaptam a befizetett összeg visszajáró részét)


3) Online ügyintézéssel, ha visszaállítom a forgalomba, kérik a műszakit ill. a biztosítást?


4) Van olyan, hogy ideiglenesen újra forgalomba helyezni? Vagy csak simám újra forgalomba helyezem, majd ismét ideiglenes kivonom a forgalomból?


5) Amennyiben a fenti "engedmény" (lejárt műszaki használata x ideig) mégse él vagy fog élni szeptember 22-én/től, elmehetek a háztól a vizsgaállomásig? Vagy kell erre valami külön engedély? Ha igen, mi az meg hol kell megkérni?


6) Mi volna a legrövidebb s leghatékonyabb ügyintézés? Milyen sorrendben a legjobb? Az egyik hiánya/érvénytelensége akadályozhatja-e a másik kérvényezését/kivitelezését?


Ha valamire hivatkoznátok, akkor legyetek kedvesetek linkelni is. :)


Előre is köszönöm.



2021. szept. 1. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

- visszahelyezteted a forgalomba

- kötsz rá biztosítást is

- elvileg el kell fogadniuk, hogy nincs műszaki legalábbis szoktak venni az emberek úgynevezett projekt autókat pl. felújításra, amit eleve úgy vesznek meg, hogy nincs műszaki, de a biztosítást megkötik rá (persze előfordulhat, hogy biztosító függő)

- a balesetes részt nem tudom, mert ugye a biztosítók híresen-hírhedten megragadnak mindent, hogy ne kelljen fizetniük, hiszen az az érdekük...

- ha már nem kell a kocsi, akkor kivonatod megint


Ui.: Meg szabad kérdezni, hogy milyen autó? :)

2021. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nissan Almer, 2005


Ezt tudod esetleg?

Amennyiben a fenti "engedmény" (lejárt műszaki használata x ideig) mégse él vagy fog élni szeptember 22-én/től, elmehetek a háztól a vizsgaállomásig? Vagy kell erre valami külön engedély? Ha igen, mi az meg hol kell megkérni?

2021. szept. 1. 21:39
 3/12 A kérdező kommentje:
...Almera....
2021. szept. 1. 21:40
 4/12 anonim ***** válasza:
úgynevezett útvonalengedélyt tudsz kérni ebben az esetben, és lábon elviheted a vizsgaállomásra
2021. szept. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vészhelyzet végétől 30 napig érvényesek a vészhelyzet idején lejárt okmányok Magyarország területén.

[link]


Ezeket az okmányokat mindenhol érvényesnek kell tekinteni.

A vészhelyzet végéről az őszi ülésen fognak dönteni.


A biztosítók sem tudják emiatt megtagadni a szerződésüket. Ez csak mendemonda.

[link]


A meglévő forgalmid tehát érvényes, de ha újat kellene csináltatnod, ahhoz már kellene a friss műszaki.


A vészhelyzet végéről az őszi ülésen fognak dönteni.

2021. szept. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*A MABISZ cikkben még csak 15 napról van szó, azóta módosult a rendelet.
2021. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

*Valójában a rendelet szerint 60 nap a vészhelyzet végétől.


A 30 nap a vízumoknál/beutazási engedélyeknél lép életbe.

2021. szept. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

@4

A jelen helyzetben ("vészhelyzet") viszont nem szükséges, ha jól értem. Vagy mégis?

2021. szept. 2. 09:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, mivel mehetsz műszaki nélkül is, így értelemszerűen akkorra se kell, amikor épp viszed műszakira. Akkor kéne, ha még a vírushelyzet (2020 tavasza) előtt járt volna le, de nálad nem ez a helyzet.
2021. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Visszahelyezteted forgalomba, ehhez kell KGFB és a (még érvényes) forgalmid.

Mivel az ideiglenes kivonást idő előtt szünteted meg, arra kell fizetned kb. 3000 forintot.

Ennyi.

2021. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!