Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy motort, akkor...

Vásároltam egy motort, akkor nap kötöttem is rá bizosítást, de rá párnapra csak vissza ment a motor a volt gazdához mert el romlott. Hogyan lehet megszüntetni ezt a biztosítást?

Figyelt kérdés
Mèg adásvèteli sem lett írva, csak kipróbálás alatt volt a gèp. De azzal a dátummal írtuk volna az adásvètelt, ahogy elhoztam. Most mi a teendő?
2021. szept. 7. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Most, bukta van.

Bár nem értem, hogy miért, és hogyan kötöttél biztosítást valaki másnak a motorjára.

Lemondani érdekmúlással tudnád, de ahhoz kéne egy adásvételi, hogy eladtad.

De hogyan? Hiszen sosem volt a tied.

Ezt nem lehet kidumcsizni.

Legalábbis legálisan nem.

Ötleteket meg nem adnék.

2021. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Írásban közlöd a biztosítóval, hogy megkötötted a biztosítást vasárlás után, de rejtett hiba miatt mégsem került a tulajdonosnak a jármű, így érvénytelen a szerződés. Írásba foglalod, aláírod és kész.
2021. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Aha, kettes.

És melyik szerződés is érvénytelen?

Merthogy nem készült adásvételi.

2021. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítónak - jogszabály szerint - 15 napja van a szerződési ajánlat elbírálására. Két ok is van, ami miatt visszautasítják, azaz nem lép érvénybe a biztosítás.

Egyrészt, egy tervezett, de be nem jelentett adásvételi szerződés miatt nem változik a nyilvántartás. Aszerint pedig továbbra is a jelenlegi üzembentartó a KGFB fenntartására kötelezett személy, nincs törvényes oka a biztosítás felmondására. Márpedig, a KGFB törvény szerint, egy járműre egyidejűleg nem lehet két érvényes KGFB szerződés, a másodikat el kell utasítani, meg kell szüntetni.

Másrészt, szintén a KGFB törvény szerint, nem vagy a nyilvántartás szerint kötelezett és jogosult, hogy KGFB-t köss a motorkerékpárra.

Ha esetleg elsieti a biztosító a szerződési ajánlatod elfogadását, arra számítva, hogy csak nem kapkodtattok az okmányirodai, kormányablaki bejelentéssel, de meg fog történni; akkor legkésőbb a legközelebbi – szintén a KGFB törvény szerinti – automatikus összevetéskor ki fog derülni, hogy nem stimmel a gépjármű- és KGFB nyilvántartás, a te biztosításod „kakukktojás”, és akkor lesz értesítés, hogy bocsika, de te nem lehetsz ezügyben szerződő fél.

A díjfizetést akkor se siesd el, ha helybenhagyva a szerződési ajánlatod, véglegesítik a szerződést. A KGFB törvény 60 nap türelmi időt biztosít az esedékes díj megfizetésére; érvényes szerződés esetén sem jár semmilyen következménnyel, ha a biztosító csak akár a 60. napon kapja meg a befizetést. Ennyi idő alatt meg bizonyára kiderül a szerződés jogtalansága.

2021. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a segítsègeket!
2021. szept. 8. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!