Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Műszakinál ennyi mindent néznek?

Műszakinál ennyi mindent néznek?

Figyelt kérdés

[link]


Oké, pl futómű, világítás és hasonlók működőképessége egyértelmű hogy nézik, de olyanokat mint fűtés, minek?



2021. szept. 12. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A műszaki vizsga során minden olyan berendezést megvizsgálnak, amit az adott járműre a 6./1990. KöHÉM rendelet kötelezően előír vagy megenged. Ha beleolvasol a rendeletbe, láthatod, hogy sok olyan feltételt is tartalmaz, ami alapvetőnek tűnik: például az ajtók zárhatósága is kötelező elem a személygépkocsikon, nem is ok nélkül. A 91. § például pont azt részletezi, hogy a zárt utasterű járművekben kötelezően kell lennie fűtésnek, ezért annak meglétét és működését műszaki vizsgán - elméletileg - ellenőrizni kell.
2021. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nálam tuti nem ellenőrizték legutóbb a fűtést :D


Vákkumos csapot nem tudtam elzárni mert nem kapott vákuumot, inkább lecseréltem egy bowdenesre, de mivel bowden nincs így kézzel zárom és nyitom :)

Télen kinyitom aztán tavasszal elzárom amikor már jó idők vannak.


Tavaly nyáron vittem műszakira autót, szóval a csap zárva volt, sehogy sem tudtak volna meleget csinálni az állítóval, max ha látják a csapot, hogy "kézire" csináltam.

2021. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha nem télen tudod a párát leszárítani és nem látsz ki rendesen, már meg is van a balsesetveszélyes helyzet.
2021. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg még a kocsi színét is kellene ellenőrizniük, hogy az a piros tényleg az a piros-e ami a forgalmiba be van jegyezve mert ha kifakult, vagy csereberéltek eztazt, már nem ugyanaz... ha mindent tényleg megnéznének, iszonyat sok autó kihullana ilyenek miatt.
2021. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!