Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Másnak is szeptember 14-én...

Másnak is szeptember 14-én délután küldtek a sulyadó fizetéses hatarozatot? (fizetési hataridő szeptember 15) Márciusban vettem új autót.

Figyelt kérdés
2021. szept. 20. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Ilyen nincs.

Nincs súlyadó, teljesítményadó van.

Annak küldik ki, akinek a tulajdonában állt az autó tárgyév január 1-én 0:00 perckor. Az előző tulajdonos befizette márciusban az első részletet, és be fogja fizetni szeptemberben a másodikat.

Neked majd jövőre küldenek levelet.


Valamit vagy félreértettél, vagy rosszul írtad ki a kérdést.

2021. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jogos nem súlyadó. Hanem gépjármű adó. Ügyfél kapuban kaptam.

Az van benne hogy 2021 adóévben első félévre 6000 forint 2. Félévre 12 000 forint.

Az új rendszám om van benne.

Már be fizettem de holnap megér egy telefont.

2021. szept. 20. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Mindenképpen kifogásold meg, mert akié az ajtó év elején az fizette ki. Nem lehet kétszer kifizettetni.
2021. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A fentiek szerinti gépjárműadó éves... 2021. I. félévi 6 000 forint gépjárműadót.. 2021. II. félévi

12 000 forint gépjárműadót 2021. szeptember 15-éig kell megfizetni.



Jobban utána olvasva:


Az újonnan forgalomba helyezett esetén pedig az arányos éves súlyadót szabják ki.

2021. szept. 20. 21:08
 5/8 A kérdező kommentje:

4. Új autót vásároltam, mikor kell a gépjárműadót megfizetni?

A közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzés egyben az adóbejelentés is.10

A gépjárműadót a forgalomba helyezést követő hónap első napjától kezdődően kell fizetni.

Az évi adótétel időarányos részét kell megfizetni.11

Az üzembentartó vagy tulajdonos kötelezettségéről határozatot kap a NAV-tól, az adót az ott

leírtak szerint kell befizetni.


[link]

2021. szept. 20. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Bocsánat, figyelmetlen voltam.

Az "új" szót átugrotta a szemem. Fejben végig úgy voltam, hogy valakitől vettél egy autót.

2021. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból az autó márciusig, akkor is neki kell fizetnie arányosan.

Akkor fizeti az előző tulaj az egész évet, ha forgalomban volt január elsején.

2021. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(Ha már beismerésben vagy, az sem állja meg a helyét, hogy „Nincs súlyadó, teljesítményadó van.”

Gépjárműadó van.

Amúgy, inkább van súlyadó, mint teljesítményadó. Ugyanis autóbusz, lakókocsi, lakópótkocsi, tehergépjármű, nyergesvontató esetén az adó alapja a jármű tömege. Ugyanakkor, pusztán teljesítmény alapján megállapított gépjárműadó nincs, a jármű életkorával együtt számít. Például, egy 100 kW teljesítményű személygépkocsi éves adója – a gyártási évtől eltelt idő alapján – 14000 Ft-tól 34500 Ft-ig terjed.)

2021. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!