Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó lízingre?

Használt autó lízingre?

Figyelt kérdés
Jövőre mindenképpen le akarom cserélni a mostani autómat, de nem biztos, hogy addig összejön a teljes vételár és ezért lízingen gondolkodom. Jóautók.hu-n van kalkulátor, ott mindenhol azt írja, hogy lízinget maximum 15 éves korig adnak. Ez mennyire általános? Mindenhol így van, vagy csak az OTP-nél? 2004-2011 között gyártották, amit keresek, szóval ha a gyártás elejéből találok egyet, akkor arra nem megoldható egyáltalán? Vagy szabad felhasználású hitellel szokás, vagy hogy?
2021. okt. 4. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
De miért lízing, miért nem hitel?
2021. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne keverd a lízinget és hitelt, teljesen más a kettő

OTP nem lízingel, ő hitelez

Márkaszalon, esetleg kereskedő tud lízingelni

2021. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem pont hogy a bank lízingel a kereskedőn keresztül? Azaz technikailag a bank veszi meg az autót a kereskedőtől és adja tovább nekem lízingre?


Bocs ha keverem a dolgokat, az ilyen banki dolgokkal egyáltalán nem vagyok tisztában. Lényeg a lényeg, arra gondolok, hogy kereskedőtől részletfizetésre venni autót.

2021. okt. 4. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:

A lízing, az gyakorlatilag tartós bérlet, soha nem lesz a tied az autó.

Kereskedésnél is a bank ad neked HITELT.

2021. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja értem. Akkor hitel érdekel. :D Bár ebben az esetben meg lehet érvényét veszti a kérdésem, mivel az OTP-s jóautók.hu-s 15 éves dolog az konkrétan lízingről szól, feltételezem hitelnél nincs ilyen és akkor tárgytalan a kérdés.


Akkor viszont még egy kérdés: van valami speciális hitelfajta ilyen célra, vagy natúr szabad felhasználásút keressek?

2021. okt. 4. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Amelyik kereskedő részletfizetésre is hirdet autókat, ott ők rendeznek mindent.

A bank adja a hitelt, aminek a fedezete az autó lesz, így amíg nem fizeted ki, addig a bank lesz a tulajdonos, te pedig az üzembentartó.

Ha te magad szeretnéd intézni az egészet, akkor az adott banknál érdemes érdeklődni. Szabad felhasználású a legcélszerűbb, de lehet hogy tudnak ajánlani egy jobb konstrukciót, kifejezetten autó vásárlásra.

2021. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. :)
2021. okt. 4. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!