Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogos amit az eladó állít?

Jogos amit az eladó állít?

Figyelt kérdés

Pár napja eladtam a 16 éves használt autómat napi használatból, mint magánszemély, magánszemélynek, 350 ezer forintért.

Majd a minap megkeresett a vevő, hogy az autóban sorra mennek tönkre a dolgok. Hátsó híd, olajfolyás, váltó, stb...

A szerelője szerint 280 ezer forint lesz a javítás, és rajtam követeli, hogy mivel 6 hónap garanciája van rá (ezt nem tudom honnan szedte), fizessem ki a javítás 80%-át, vagy beperel.

A hivatalos kormányhivatal által adott adásvételit használtuk.

Szerintetek jogos a követelése?



2021. okt. 7. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem 6 hónap garancia, hanem 12 hónap kellékszavatosság. Rejtett hiba esetén lehet érvényesíteni az eladóval szemben. Rejtett hiba minden olyan hiba, amit egyszerű szemrevételezéssel laikus nem ismerhet fel és az eladó nem tájékoztatja ezekről. Kopó alkatrészekre nem kiterjeszthető. Magánszemély esetén a vevőnek kell bizonyítania, hogy eladáskor már fennállt a hiba.

Ha tudtál ezekről a hibákról, akkor egyezzetek meg egy köztes összegben, vagy vásárold vissza az autót. Ha nem, akkor is megpróbálhattok kiegyezni, vagy jogi útra vihetitek, de ilyen értékű autónál komolytalan a dolog, mert perköltség + ügyvédi díj többe fog kerülni, mint amit most követel.

2021. okt. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Kipróbálta? Gondolom igen.

Akkor elmehet a francba.

Mond neki, hogy pereljen be.

Ha meg még sokáig zaklat, feljelented, és távoltartást fogsz kérni ellene, ügyvéden keresztül megkereshet.


Kismillió hulladék autót vettem, eszembe nem jutott pattogni másnap se, hogy szart vettem.

Főleg nem ilyen árkategóriában.

Nem valami gazsinak adtad el véletlenül?

Azoknak a szokása ez.

2021. okt. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Te vagy az eladó te hycomat!
2021. okt. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha volt olyan hibája az autónak, ami fennallt az eladás pillanatában akkor annak a kijavitasa téged terhel, amennyiben ezt nem hoztad a vevő tudtára.


Kellekszavatossag.


Mondd neki, hogy hozza vissza, és megjavittatod.


Nem fogja akarni, mert a pénzre hajt.

Így viszont lemond a szavatossági igenyerol... 😃

2021. okt. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
100%
Csak nem valami báttyának adtad el,aki most csak simán le akar húzni?!
2021. okt. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez tipikus tesó taktika. Vétel után próbál kizsarolni penzt5az eladobol. Uzend meg, hogy nyugodtan pereljen ha gondolja.
2021. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valóban elírtam a címet, a vevőre gondoltam.


Köszönöm a válaszokat!

Igen, kipróbálta. Hát ha volt is hibája eladáskor, nálam nem jött ki. De a vevő sem igazán foglalkozott vele, csak kipróbálta és ennyi, egy ismerősöm testvérének adtam el. (Nem gazsi 😀)

Elvileg ma kapok egy részletes listát róla, hogy mit is kellene cserélni az autón. De akkor ha jól értem, hagyjam az egészet a francba, nem lehet belőle semmi károm?

2021. okt. 7. 08:50
 8/11 D. Brasco ***** válasza:
41%
Hajtsd el a francba!
2021. okt. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Egy 350e forintos autó semmilyen esetben sem hibátlan. Az új autókat a szalonban árulják és 6 milliotol kezdődnek...
2021. okt. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:
57%

1. Egy 16 éves 350ezres autóról beszélünk, egyértelmű hogy nem lesz hibátlan.

2. Vásárlás előtt át kell nézni.

3. Sok pénze és sok éve rámegy ha beperel, egy drágább autó árát elveri ügyvédre és nem is nyer semmit.

2021. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!