Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó vásárlása, forgalomba...

Autó vásárlása, forgalomba nem helyezése hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szlovákiából vagyok és Magyarországról szeretnék valami projektautót venni magamnak. Az lenne a kérdésem, hogy ha szeretnék venni egy autót, ami mondjuk forgalomból ideiglenesen ki van vonva, viszont én nem szeretném forgalomba helyezni, legalább is belátható időn belül, akkor elég írni egy adásvételit amit aztán elteszek magamnak, ha valamikor mégis vissza szeretném jelenteni? Vagy az adásvételin kívül még kell valamit intéznem? Az eladó kijelenti maga neve alól a kocsit, vagy ez hogy működik?

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. okt. 26. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Az eladó normál esetben lejelenti hogy eladta,neked pedig át kell íratni x időn belül,az ideiglenesen kivont autót "kb 6 hónap ha jól tudom" tarthatod kivonva,ha lejárt az idő akkor újból hosszabítható okmányiroda"kormányablak"
2021. okt. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ideiglenesen ki van vonva, akkor átíráskor visszakerül forgalomba.

Ha te is ki akarod még vonatni forgalomból, azt jelezni kell átíráskor.

Ka mégsem akarod újra kivonatni, akkor biztosítást az adásvétel napjától kell kötni rá.

2021. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 26. 18:46
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok újra!

Utánaolvasgattam, de nagyrészt olyan infót találtam csak, hogy csak érvényes műszakival lehet behozni más országba, vagy ha nincs, akkor meg kell csináltatni azt. Szóval akkor ha egy olyan autót szeretnék venni, amiben jelenleg nincsen motor/működő motor, akkor azt nem is tudnám behozatni külföldre? Vagy ennek van valami megoldása?

2021. okt. 29. 17:04
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Valaki árulja már el, hogy mi ez a "projektautó" mánia?

Vagy mostanában már nem divat az, hogy ha szükségem van egy autóra, akkor ma megvásárolom, átíratom, és holnaptól már használom?

Csak érdeklődök........... ;)

2021. okt. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Projektautóként én pályaautót érttettem.
2021. okt. 29. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!