Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha most veszek egy autót ami...

Ha most veszek egy autót ami ideiglenesen ki van vonva a forgalomból és műszaki vizsga sincs rajta akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Hagyatékból árulnak egy autót amivel szemezek.

Idén januárban járt le a műszaki vizsgája, emellett ki van ideiglenesen vonva a forgalomból.

Kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi COVID helyzetben mi a helyes cselekvési sorrend, ha lemegyek vidékre megvenni? Kikérjük a rendszám táblát, visszahelyezzük a forgalomba és akkor hazahozhatjuk? Vagy műszaki vizsga nélkül nem vihetem sehova? Nyilván az átírást, eredet Vizsgát itthon csináltatnám meg rá 2 héten belül vagy ahogy jelenleg elő írják.



2021. nov. 4. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, januárban nem volt veszélyhelyzet, tehát ettől független az eljárás. Le kell műszakiztatni, biztosítást kell kötni, és utána lehet visszahelyezni forgalomba, persze ehhez is külön papírt kell benyújtani és valami díjat befizetni. Tehát műszaki nélkül nem mehetsz vele sehova. Tréler, ideiglenes engedély, P rendszám lehet a megoldás.
2021. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom veszélyhelyzet van tavaly november óta, azaz 1 éve.


"Mint ismert, a koronavírus magyarországi megjelenése után, 2020. március 11-én országos veszélyhelyzetet léptettek életbe, és idővel korlátozó intézkedéseket vezettek be. 2020. június 18-án szűnt meg a veszélyhelyzet, de érvényben maradt a járványügyi készültség.


2020 őszén érkezett a járvány második hulláma, november 10-én az Országgyűlés megszavazta a 2020. évi CIX. törvényt, a koronavírus-világjárvány második hulláma elleni védekezésről szóló beadványt. Először februárban, aztán májusban újra meghosszabbították a veszélyhelyzetet, utóbbi esetben a parlament őszi ülésszakának kezdete utáni 15. napig."

2021. nov. 4. 23:43
 3/6 anonim válasza:
Van útvonalengedély is. De ezt kérdezd meg a rendőrségen, hogy ideiglenes kivonással is mehetsz-e vele műszaki nélkül.Vagy tréler.Arra vigyázz, hogy csak valós személytől vegyél autót. Nehogy belemenj olyanba, hogy a tulaj nem tud itt lenni mert már meghalt, de majd korábbra dátumozzátok a papírt stb. A másik, hogy vigyázz, nehogy cég nevén legyen az autó. Mert árulnak olyanokat is hogy cég nevén van, csomó bírság van a cégre terhelve, vagy adósság valami miatt és megveszed, vinnéd átiratni, de nem tudod, mert a cég behajtás alatt van a tartozásai miatt. Csak létező magánszemélytől vegyél autót. Még az sem elég ha felmész és megnézed a cégadatokat, mert lehet pont még nincs behajtás alatt a cég mikor nézed, mikorra vinnéd átiratni meg igen. Az is kérdés, hogy ők vonatták ki vagy a hatóság? Gondolom nem külföldi autó, de azért leírom, hogy kintről behozott kocsikat csak KPM-es vizsgával engednek forgalomba helyezni, meg ebben nem vagyok biztos, de tudomásom szerint ha itthon hatóság vonta ki a forgalomból pl műszaki alkalmatlanság miatt, akkor is.
2021. nov. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Útvonalengedély feltétele, hogy az autó korábban magyarországon forgalomban volt és érvényes műszakival rendelkezett. Tehát ha a magyar forgalmi engedély (fizikailag maga az okmány) megvan akkor kérhetsz rá ideiglenes engedélyt ("3 napos forgalmi"), az sem baj ha lejárt vagy ideiglenesen ki van vonva.

Arra viszont figyelj, hogy miért lett kivonva. Kivonni lehet önkéntesen is, de szabálytalan átalakítás/nem megfelelő állapot miatt a hatóság is kivonhatja (amikor a köznyelvben azt mondjuk hogy "elvette a rendőr a forgalmit", na az is egy hasonló ideiglenes kivonás hivatalosan).

2021. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Útvonalengedélyt nem adnak arra, hogy te egyik helyről a másikra menj tudtommal, az csak a vizsgaállomásig szól. Amit #4 ír, még életemben nem hallottam, de létezhet.

P rendszám nem legális ilyen formában.

2021. nov. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha idén (2021.) januári dátum van a forgalmiban, akkor az autó műszaki érvényessége nem járt le; a jelenlegi jogszabályi állapot szerint 2022. március 1-ig érvényes. (Ha hosszabbítják a veszélyhelyzetet, akkor tovább.)

1.) A jelenleg is érvényes, a veszélyhelyzet időtartamát is meghatározó 2021. évi I. törvény a többször módosított 5/A. § szerint 2022. január 1-jén hatályát veszti; vagyis, ha nem történik módosítás, akkor a veszélyhelyzet utolsó napja 2021. december 31. lesz.

2.) Az 500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet 1. § (1) szerint: a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, 2020. november 4. után lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a 2020. március 11. és július 3. között lejáró és meghosszabbított érvényességű okmányokat is -, valamint a közreműködő intézmény által kiállított, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.

Tehát, a jelenleg érvényes jogszabályi rendelkezések szerint az érvényesség utolsó napja 2022. március 1. lesz. (Fontos, hogy csak Magyarország területén érvényes a meghosszabbított okmány-lejárati idő.)


Nem tudom, mi módon lett ideiglenesen kivonva a forgalomból.

• Ha az üzembentartó kérésére, akkor üzembentartó változáskor a kérésének jogosultsága megszűnik. Az új tulajdonos egyben az új üzembentartó is lesz; az autót az átírással automatikusan forgalomba helyezik. De, hogy az átírás előtt is lehessen közlekedni vele, eladás előtt a jelenlegi üzembentartónak kérvényeznie kell az általa megadott határidő előtti, adott napon történő forgalomba helyezést. Ennek az igazgatási szolgáltatási díja 2300 Ft; online azonnal is intézhető, ha van ügyfélkapu regisztrációja, vagy e személyije (2016. január 1. után kapott személyazonosító igazolvány, chipes), vagy telefonazonosítás regisztrációja.

• Ha a jelenlegi üzembentartó tartozása miatt hivatalból lett kivonva a forgalomból (átírási illeték megfizetésének-, KGFB díjfizetésnek-, gépjárműadó megfizetésének-, közigazgatási bírság megfizetésének elmaradása miatt), akkor ennek rendezéskor helyezik forgalomba, illetve átíráskor; az új tulajdonos nem örökli meg ezeket. Persze, ha átírással rendeződik, akkor ki van zárva az addig történő közlekedés; legalábbis nem szabad.

• Ha az autó műszaki alkalmatlansága miatt vonták ki hivatalból, akkor csak sikeres műszaki vizsgaeredmény bemutatása után helyezik forgalomba.


Az adásvételi szerződésen szereplő birtokbavétel napjával kezdődően kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kell kötnöd; az, szerződésajánlatnak minősül, erről azonnali igazolást kapsz. A biztosítónak 15 napja van a szerződő adatainak ellenőrzésére, szerződést csak az ellenőrzés után küldenek; annak kezdőnapja az ajánlattétel napja lesz.

Közlekedni az ajánlattétel visszaigazolásával is lehet, és megfelelő dokumentum az átíráshoz is.


Az átíráshoz 60 napnál nem régebbi eredetiség megfelelés okirat is szükséges. Ez problémás lehet. Jogszabály nem határozza meg kinek kell végeztetnie, de a jogszabály létrejöttének indoklása tartalmazza, hogy a jogszabályi kötelezettség a venni szándékozó védelmére jött létre: csak bizonyítottan eredeti állapotú, illetve megfelelő dokumentálással és engedéllyel végzett átalakítású, és hiteles okmányokkal rendelkező járművet vegyen meg. Ha a vásárlás után a vevő végezteti az eredetiségvizsgálatot, az szerencse kérdése, hogy mit vett.


(Ha nem lenne jogszabály által meghosszabbított érvényességű a műszaki, akkor a szóba kerültek közül egyik sem felelne meg a közlekedésben történő részvételhez.

• a 3 napos érvényességi idejű ideiglenes forgalomban tartási engedély (köznyelvben útvonalengedély, ami valójában más; túlméretes, túlsúlyos járművek megtervezett úton, megtervezett menetrend szerinti egyszeri közlekedésének engedélyezése) jogszabályi feltételei: kizárólag a jármű javítása, eredetiségvizsgálata vagy hatósági vizsgálata céljából a jármű telephelye és a gépjármű-fenntartó telephelye, vagy az eredetiségvizsgálat, továbbá a hatósági vizsgálat helyszíne között történő közlekedésre jogosít.

• P-s rendszám pedig csak csalással lenne alkalmas. Ugyanis: a P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott jármű vezetése a forgalomban tartási engedély jogosítottján vagy a vele munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló személyen kívül másnak nem engedhető át. A P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott járműnek a közúti forgalomban való részvételéről a közlekedési igazgatási hatóság által hitelesített indítási naplót kell vezetni. Úgy szokták megoldani, hogy ideiglenesen, egyszerűsített bejelentésű munkaviszonyban alkalmazzák azt, akinek odaadják, de a NAV és a Közlekedési Hatóság „nagyon szokta szeretni”, hogy a napló szerint fél év alatt 48-an vezették az autót, mindegyikük néhány napig alkalmi munkavállaló volt, de egyiküknek sincs köze a gépjárműkereskedelem, vagy gépjárműjavítás TEÁOR számaihoz.)

2021. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!