Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás fizetve!...

Kötelező biztosítás fizetve! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nézelődtem az ügyfelkapu gépjármű kereső szolgáltatásában, kíváncsiságból megnéztem az autóm adatait. A KGFB azt írja hogy az autómon nincs biztosítás. Miért lehet ez? Elmaradás biztos nincs mindig rendszeresen fizetem határidőn belül. A bank online felületén sem jelzi hogy bármi elmaradásom lenne, az ügyfélkapun viszont így szerepel. Miért lehet ez?

2021. nov. 17. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítódnál nézd meg él-e a biztosításod
2021. nov. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítónál mi szerepel az a lényeg.
2021. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy két és fél évvel ezelőtt a fiamék jártak úgy, hogy a TESCO parkolóban várták őket a rendőrök az autó mellett. Megijedtek, hogy valaki meghúzta, de aztán mondták a rendőrök, hogy nincs érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás az autón. A fiam mondta, hogy van, mutatta is az igazolólapot; egész évre egyben fizették, még jónéhány hónapig élt a befizetés, ráadásul az évfordulón túl, a türelmi idő miatt további 60 napos dátum volt az igazolás tartama. A rendőr viszont mondta, hogy azért járják a parkolót, mert videózzák a rendszámokat, és a rendszámfelismerő rendszerük jelezte, hogy nincs. Meg utána le is kérdezték. A fiam vitatta, hogy nincs, a rendőr végül azt mondta, hogy menjenek majd be a kapitányságra és vigyenek igazolást a biztosítótól. Hiába mondta a fiam, hogy ott a biztosító igazolása, mutatja.

Szerencsére elvük, hogy olyan biztosítónál kötnek szerződést, amelyiknek van elérhető közelségben irodája, így még aznap elmentek; nem nagyon értették a biztosítósok a dolgot, de végül a fiókvezető írt egy papírt, lebélyegezte, aláírta.

A rendőrségen pedig nagyon hitetlenkedve nézegette az előadó, és mikor elköszöntek, még megjegyezte, hogy de akkor sincs benne a rendszerben.

Nem hiba nélkül működik a rendszer. És akkor 2023. január 1-től csak akkor kell a vezetőnek vezetés közben a vezetői engedélyt magánál tartania, ha azt külföldön állították ki; a magyarországit elektronikus úton kérdezik le. Eszerint, ha jól sikerül.

2021. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó válaszoló, igen, én így pontosan az ilyen helyzettől tartok! Fel hívtam a biztosítót aki azt mondta nem lát semmi problémát a biztosításommal,mondtam neki hogy az ügyfelkapun mi szerepel de azt mondta azzal ők sajnos nem tudnak mit csinálni, ők nem látják a rendszerükön keresztül hogy az ügyfelkapun hogy van nyilvántartva az autó. Mindenesetre inkább futok még egy kört a kormány ablaknál mert lassan műszakis lesz az autó és nem szeretném hogy ott is gond legyen emiatt.

2021. nov. 22. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!