Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező évfordulós felmondása...

Kötelező évfordulós felmondása esetén mikor kell új kötelezőt kötnöm?

Figyelt kérdés
December 22-én telik le az 1 év. Tegnap felmondtam online a szerződést, mert 50%-ot emeltek az eddigihez képest. Nos, ma már kötnöm kell újat, vagy december 23-án kell? Mert elvileg ugye ez még addig érvényes, hiszen be volt fizetve? Biztosítót nem tudtam elérni, azért itt kérdezem + 20 éves lány vagyok és most csináltam először ilyet, nem értek hozzá 🤗

2021. nov. 19. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az még érvényes, nem szüntetted meg, csak váltani fogsz.
2021. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

m1, mert dec22ig biztosítva van a verda


dec22ig bármikor megkötheted az újat, úgyis 2021. dec22től 2022 dec22ig lesz érvényes, és 1 évnyi díjat kell fizetned


megkötheted dec22 után is, de ott már fedezetlenségi díjat fognak követelni ami autótól függően több száz ft/nap, azt szerintem ne várd meg

2021. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor beírom a naptárba 🙂
2021. nov. 19. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kötheted már most. Ne 23-án kapkodj, mert ha valami gond van (pl. aznap nincs ügyfélfogadás, kimarad az internet szolgáltatás, akármi) akkor fizetheted a fedezetlenségi díjat.


Ha most megkötöd, akkor is 23-ától fog indulni az új szerződés.

2021. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Unionnál próbáltam, de nem engedte előre állítani a dátumot :/
2021. nov. 20. 16:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!