Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van lehetőségem úgy kötelező...

Van lehetőségem úgy kötelező bíztositást kötni személyautóra, hogy csak 6 hónapig tart a fedezet?

Figyelt kérdés
Egy kabrió autó megvásárlásán gondolokodom, csak hobby célokra. Az év 6-7 hónapjában ki sem jönnék a garázsból.

2021. dec. 27. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Félévenként 2300 Ft-ért kivonhatod a forgalomból ideiglenesen és akkor nem kell fizetni rá semmit.
2021. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beállítod negyedévenkéntire a biztit és kivonatod a forgalomból amikor nem használod.
2021. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt soha nem értettem, akinek van pénze egy hobbiautóra, amit le tud rakni fél évre, annak arra az éves pár ezer FT-ra nincs? Egyébként, igen, fél évre kivonatod és kész. Azzal megspórolsz minden költséget. Cserébe nem tudod elővenni egy szép novemberi, vagy márciusi napon egy jó kis krúzolásra. Szerintem ezzel meg is ölöd a lényegét a hobbiautónak
2021. dec. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nincs féléves biztosítás. Csak egy évre lehet kötni, de mint előttem is mondták, ideiglenesen ki lehet vonni a forgalomból.
2021. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3

Ha mégis elővenné, az ideiglenes kivonást is vissza lehet vonni 2300 forintért, aztán újra kivonatja. A biztosítást megköti seperc alatt, és az csak időarányos lesz, miután újra kivonatta.

2021. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3: És már ott van, mintha nem csinált volna semmit... De legalább intézkedhetett :D Meg életszerű, hogy milyen szép idő van elővenném a kocsit, de először irány a netrisk, adattöltögetés, nyomtatás, aláírás, scannelés, majd irány a kormányablak, akár csak virtuálisan, aztán be a kocsiba. Amikor hazaért, akkor meg újra visszafelé


Na mindegy, tudom hogy én vagyok túl kényelmes és nem eléggé fillérb/szó

2021. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mármint #6 szólt #5-nek, na
2021. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6

Mindez online intézhető. Lehet fillérbaszónak gondolni, de én 35 ezret inkábn költök másra, mint a biztosítónak.

2021. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy lehet online, azt írtam én is. 35k-t költesz másra? Nyilván minden pénznek van jobb helye, mint befizetni valahova, szó se róla. Eleve érdekes, fél éves KGFB ennyi? Ott akkor megint csak nem éppen kispénzű ember kis autójáról beszélünk valószínű. Megcsinálja az ember egyszer ezt a manővert 4x2300 = 9200 Ft, máris csak 25k-t spórolt egy évben, és még mindig fél év alatt csak egyszer vette elő. Azt mondom, hogy szerintem ez nem tétel ahhoz képest, hogy az ember akkor vegye elő az autót, amikor kedve tartja. Na meg elszórakozhat vele minden indulás előtt meg után. Olyanokról már nem is beszélve, hogy azért az autónak sem árt, ha fél évnél gyakrabban mozdul meg. Száz szónal is egy a vége, szerintem ez túl kis tétel, hogy legyen értelme az embernek ennyire korlátozni magát egy több milliós hobbiban


#6

2021. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

"Eleve érdekes, fél éves KGFB ennyi?"


Nekem ennyi.

Fölöslegesen meg nem költök biztosításra, mert nem probléma nekem az ügyintézés. Nem indulok meg az autóval, amint kisüt kicsit a nap. Ha van pár hét jobb idő, akkor esetleg előveszem.

2021. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!