Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha történik egy baleset/koccan...

Ha történik egy baleset/koccanás akkor félre kell állni?

Figyelt kérdés
Simán történhet olyan helyen pl. kereszteződés, autópálya, ahol ha megallunk fotozgatni, betétlapot kitölteni, akkor megbénul az adott ut. Úgy tudom, hogy ha elismeri a vétkes és kisebb koccanás, akkor érdemes félre állni. De ha pl. egy parkolóbol kifelé történik ez és nem ismeri el a vétkes, akkor mindenki ott szív mögöttük, amíg nem jön rendőr vagy nem egyeznek meg? Vagy pl. autópályan dugó van és így koccannak a belső sávban akkor ott állnak a belső sávban addig amíg ki nem töltik a papírt? Ez nem teljesen tiszta nekem. Csak most lett meg a jogsim és tudni szeretném ezeket a részleteket, ha esetleg valami baj történne.

2022. jan. 2. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Autópályán balesetnél azonnal a leállósávba kell menni az autóval, ha még mozgásképes, majd kiszállni és a szalagkorlát mögé menni. Semmiképp sem szabad az autót nézegetni, meg vitatkozni a másik féllel, miközben centikre mennek el tőleket 130-al az autók. Plusz ott mindenképp értesíteni kell a hatóságokat, el kell takarítani az esetleges törmelékeket a pályáról és elszállítani az autókat.


Ha kisebb koccanásról van szó (picit meglököd hátulról az előtted állót), akkor úgysem maradnak az autók az eredeti pozíciójukban, ott félre lehet állni. Egy nagyobb balesetnél, meg ígyis-úgyis akadályozni fogjátok a forgalmat.

Minden esetben érdemes rengeteg fotót készíteni a telefonoddal, amin látszódnak a sérülések, az autók helyzete, a releváns közlekedési táblák, utcanév esetleg, hogy egyértelmű legyen a helyszín stb. Akkor is csinálj képeket, ha a másik elismeri a felelősségét.

2022. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 veterán vas ***** válasza:

Értem, hogy most, higgadt körülmények között megpróbálsz rákészülni, bár nagy a gyanúm, ha friss jogosítványos vezetőként részese leszel egy balesetnek, a keletkező forgalmi dugó lesz a legutolsó problémád.

Különben nincs két egyforma helyzet, sem két azonosan gondolkodó ember, így nem lehet egy ilyen szituációt előre lemodellezni.

A lényeg: ha már megtörtént a baj, próbálj meg higgadt maradni, és ha esetleg te vagy a hunyó, akkor ismerd be.

2022. jan. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2022. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Amíg nincs kitöltve és aláírva a betétlap, ne mozdulj el az autóval. Én megtettem, hogy ne álljam el az utat; lecseszett érte a helyszínelő rendőr.
2022. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha a vétkes fél egyszer szóban elismeri a hibáját az még nem jelent semmit, ezt később visszavonhatja, mondván hogy stressz vagy fenyegetés hatására ismerte el. Szóval alap, hogy mielőtt félreálltok, fényképezel, videózol, még akkor is, ha a másik fél együttműködőnek tűnik.
2022. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!