Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha anyukám nevén van az...

Ha anyukám nevén van az autóm, neki nincsen jogosítványa de csinálok egy balesetet vagy bemérnek gyorshajtásért akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

ő a tulajdonos és az üzembentartó papíron. nincs jogsija. én vezetem a kocsit. ajándékozási szerződéssel adtam el neki. így a biztosítás alacsonyabb lett.

De ha pl ne adj isten okozok egy balesetet úgy hogy a párom, apukám vagy én vezetek akkor mi lesz? Vagy bemérnek ?

nyugodtan szabályosan vezetek de azért ezek eszébejutnak néha ilyenkor az embernek.



2022. jan. 4. 13:16
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
nekünk természetesen van jogsink csak anyukámnak nincs. ő a tulajdonos , üzembentartó
2022. jan. 4. 13:17
 2/34 anonim ***** válasza:
0%
Az lesz, hogy a biztosító nem fog fizetni, neked kell kifizetni az okozott kárt.
2022. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
0%
De hogy lehet az ő nevén a biztosítás, ha nincs is jogsija?????
2022. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
engedte mind a hivatal, mind a biztosító.
2022. jan. 4. 13:28
 5/34 anonim ***** válasza:
0%

Ha káresemény áll be, tuti, hogy nem fog fizetni a biztosító!!!!


Hiszen a biztosítási összegeket ugye a kockázatelemzés módszerével kalkulálják! Te is pont azért írattad anyád nevére, mert egy középkorú nőnek sokkal kevesebb a díj, mint egy friss jogsis fiatalnak.

Tehát eleve csalással köttetett a biztosítás... Hiszen lehetett tudni, hogy a kedvezményes díj jogosultja (=anyád) soha nem fogja vezetni.

2022. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

#3: minden további nélkül. Kötelező biztosítás megkötéséhez nem kell jogosítvány. Erre jó példa a céges tulajdonban, üzembentartóval rendelkező autók.

Ha szabálytalan vagy, akkor büntetőjog szempontjából te leszel a felelős, tehát te kapod a büntető pontokat, te kapod a pénzbüntetést, te mész börtönbe, stb. Biztosítási ügy esetén anyádnak kell eljárnia a biztosító felé, de más változás nincs, ugyanúgy fizet mintha a te neveden lenne.

Érdemes lehet meghatalmazást irnotok a jármű használatáról (családon belül nem kötelező, de jó, ha van).

2022. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

"Tettenérés" estén, helyszíni bírság esetén, aki vezeti az autót az fizet.

Egyébként küldik a csekket (anyukádnak).

A biztosítást én sem értem, hogy lehetett olyan nevére megkötni, akinek nincs jogosítványa. Elvileg le is fénymásolják, ha jól emlékszem, vagy el kell küldeni beszkennelve.

2022. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Simán engedték mindenhol, nem szóltak egy szót sem.
2022. jan. 4. 13:41
 9/34 anonim ***** válasza:
13%

Hát ez tényleg fura..

Mert céges esetben értem, de az tök más helyzet. Mert a cégnek eleve nem lehet jogsija... :)))


Ezzel az erővel minden fiatal az anyja-apja nevére kötne biztosítást, hogy harmadannyi legyen a kgfb díj....

2022. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
12%
9: Céges autónál is kell jogsit bemutatni.
2022. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!