Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a helyzet, ha baleset után...

IncridibleLibra kérdése:

Mi a helyzet, ha baleset után elfelejtettem öt napon belül jelenteni az esetet a biztosítónak?

Figyelt kérdés
Röviden: Kicsúsztam a szántóföldre, nem lett semmi bajom, hazajöttem, addig az autó ottmaradt és valaki hívta a rendőrt és/vagy mentőket, de én már nem voltam a helyszínen mire kiértek. A rendőr a házamhoz jött és 20e ft-ra bírságolt mert nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtem(nem járt érte büntetőpont sem). elvette a kforgalmit, hogy majd kivonatja a járművet (k.o.. lett) és erről ma kaptam meg levélben a határozatot. Egyáltalán nem jutott eszembe a biztosító gondolata sem, és csak most (nyolc munkanappal a baleset után) jutott eszembe megnézni hogy kell megszüntetni a biztosítást a törött autón, mivel új autóm lett, amin szeretnék biztosítást kötni, de nem párhuzamosan. És most olvastam, hogy öt napon belül be kellett volna jelenteni. A rendőr mondta akkor még, hogy mivel 3 tábla kidőlt majd szól a hivatalnak róla, én meg naívan vártam egy levelet vagy valamit ezzel kapcsolatban. Így most nemtudom mi a helyzet, kissé ideges vagyok emiatt. Holnap bemegyek egy alkuszhoz meg a kormányablakba leadni a rendszámokat, akkor talán megtudok valamit majd, de addig is jó lenne okosabb lenni ezzel kapcsolatban..

2022. jan. 19. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem fizet a biztosító, hacsak nincs Casco. Saját hibás, csak te vagy érintett benne, KGFB akkor fizet, ha másnak okozol kárt.
2022. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

egy ilyen baleset után hogy lehet bármit is elfelejteni?


A biztosítónál beírod, hogy orvosi okból nem tudtál előbb jelentkezni, amúgy nem érdekli őket pár nap csúszás

2022. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es válaszadó, köszönöm, ez jó lehet mentségnek.


1-es válaszadó: elég furán reagáltam le a dolgot. 3-at borult az autó, majd kerékre állt és az első gondolatom az volt, hogy beindítsam, hátha ki tudok még állni az út szélére. Aztán mivel kicsúsztak a féltengelyek a motorból, nem sikerült (a motor járt a hűtővíz se folyt el) elkezdtem kipakolni egy kupacba az értékeket a kocsiból hogy ne lopják el és felhívtam apám, hogy jöjjön értem. Eszembe se jutott a mentő. Majdnem meghaltam, kicsin múlott és mégis.. még csak arra se gondoltam, hogy egy orvosi vizsgálat nem ártana. Egyébként biztos volt egy kisebb agyrázkódásom, mert minden nap fájt azóta a fejem, de ez is már múlik. És nem, nem gondoltam bele másfél héten keresztül, hogy a kgfb-t értesíteni kéne.


Amúgy lett károsult. Vagyis pontosabban ugye nem magánszemélynek, hanem az önkormányzatnak, mert három tábla kidőlt. Mondjuk egy gázos (sárga) tábla volt.

2022. jan. 19. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az 5 nap honnan jön?

Azt sem tudod ki fog kárigényt benyújtani.

Rendszám alapján (rendőri intézkedés) majd megkeresik a biztosítódat.

2022. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"megszüntetni a biztosítást a törött autón, mivel új autóm lett, amin szeretnék biztosítást kötni, de nem párhuzamosan"


Ja, értem. De ha a rendőr elvette a forgalmit, azzal kivonta a forgalomból. Erről értesül a biztosítód.

2022. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
kapnod kell egy papirt, hogy ki lett vonva a forgalomból a jármű. Ezzel kell bemenni a biztosítóhoz és erdekmulásra hivatkozva felmondhatod a biztosítást. Nincs ilyen, hogy őt nap.
2022. jan. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Majatom ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés, de azért leírom a véleményem. Elég érdekes hozzáállás a rendőr részéről, hogy lát egy törött autót, és egyből az jut eszébe, hogy visz egy 20.000 Ft-os bírságot az üzemben tartónak. Nyilván neked sem egyből ezen járt az eszed, de ha azt mondod neki, hogy nem te vezettél, hanem egy családtagod, és nem vagy köteles rá terhelő vallomást tenni, vagy hogy egy őz szaladt ki eléd, ezért rántottad félre a kormányt, akkor nagy valószínűséggel nincs büntetés, de gondolom kérdezősködéssel kezdte, hogy maga vezette az autót a balesetkor? meg hasonlók. Mikor ilyet kérdeznek, kiben merül fel az, hogy azért kérdezi, hogy megbüntethessen.
2022. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!