Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A KGFB a biztosítási időszak...

A KGFB a biztosítási időszak utolsó napján már nem érvényes??

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de nekem eddig evidensnek tűnt, hogyha felmondom biztosítóváltás miatt a meglévő szerződésem, akkor a kötvényen levő fordulónapon az autó még biztosítva van.

Történt ugyanis, hogy nemrég biztosítót váltottam. A régi 12.19-én járt le, ez volt a fordulónap, így hát 12.20-al kötöttem az újat. Erre tegnap jön egy e-mail, hogy 19-ére fedezetlenségi díjat kell fizetnem. ???? Esküszöm én nem értem, hát ha egyszer 12.19 a fordulónap, akkor joggal gondolja az ember, hogy aznap 23:59-ig még biztosított az autó, szerintem legalábbis.

Pár éve amiatt szívtam meg, mert még kezdő voltam és korábbi dátumot adtam meg biztosító váltáskor, mint a fordulónap, így mire ez az egész kiderült kb 7-8 napig nem volt biztosítva az autó, mivel 2 aktív KGFB-d nem lehet, így az újat semmisnek vették, a régi meg időközben ugye lejárt. Most nem akartam ugyanebbe a hiába esni, hogy megkötöm 19-ei nappal, abban a tudatban vagyok, hogy van biztosítás az autón, aztán majd megint utólag derül ki, hogy ja ez így nem jó, mert fedi egymást a két dátum és fizethetek megint több ezret. Erre most jönnek nekem ezzel a baromsággal. Nyamvadt 910 Ft-ról van szó, nem tétel, nem az összeg zavar, hanem maga az elv meg az eljárás menete. A rendszerük nyilván tudta, hogy nekem 19-én van a fordulónapom, hisz úgy kb 3 helyre is be kellett írni, plusz rendszám alapján automatikusan le is jött, hogy hol és meddig van biztosításom, akkor miért nem voltak képesek ott jelezni, hogy “figyi már te barom, 19-én már amúgy nem érvényes a biztosítás, ne 20-ától kösd, különben fizethetsz”.

Nyilván én sem direktbe akartam magamat szivatni azzal, hogy nincs kötelező a kocsin, mert hát milyen buli lesz már, ha így igazoltat pl a rendőr és jól meg....🤦🏻‍♀️


Bocsi, kicsit tele van már a tököm ezekkel a kva biztosítókkal, szóval a kérdésem az lenne, hogy a fordulónap már nem érvényes a szerződés? És ezt nekem honnan kellett volna tudni, hogy a kötvényen szereplő napon amúgy már baromira nem is biztosított a kocsi?



2022. dec. 29. 03:05
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne ha egy héttel hamarabb megcsináltatod az újat és majd ők vissza utalják ami felesleg.
2022. dec. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Onnan, hogy 19n jár le, tehát 19től kell új.

Utolsó nap a mérvadó, onnantól kell az újnak is élnie.

Tanuló pénz, ha valamit nem tudsz járj utána előbb vagy menj biztosra, inkább legyen 1 napon 2 kötelező érvényesseged mint egy se.

2022. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

"joggal gondolja az ember"


Milyen joggal? Csak kicsit gondolkodni kellene, nem pedig másban keresni a hibát.


Ha 19-e a fordulónap, akkor nyilván előző évben 19-ével lett megkötve, az volt az első érvényes napja. Onnantól 1 év (365 nap). A 365. nap a következő évben 18-án lesz. 19-e már a 366. nap lesz, ami több, mint egy év. Kicsinyítsük le a történetet: egy hét az 7 nap. Ha hétfőn azt mondom, hogy "egy hét", akkor az hétfőtől vasárnapig tart, vasárnap lesz az utolsó napja, a következő hétfő már nem tartozik bele, mert az úgy már összesen 8 nap lenne, ami nem "1 hét".


Persze ettől függetlenül lehetne úgy csinálni, hogy a te esetedben például a következő év 19-e is beletartozzon. Ezzel csak egy baj van: ha megkötöd a szerződést 19-én és a jövő év 19-e még beletartozik, akkor a következő szerződés 20-ától lesz. Egy év múlva megint beletartozik még a tárgyévbe a 20-a is, ezért a harmadik évi szerződés 21-étől lesz. És ez így évről évre tolódik egy napot. Na ennek aztán semmi értelme. Gondold el, ha a többi számlád is így működne. Ha minden számlád tárgyidőszakonként tolódna egy nappal. Ha semmilyen fizetnivalónál nem lenne meg a fix időpont, mert folyton vándorolna.


Szerinted ez logikus? Komolyan "joggal gondolja az ember", hogy ez így működik? Gondolkozz már egy kicsit könyörgöm. Értem a frusztráltságodat, de ez a te saját hibád volt. Ez egy teljesen alapvető dolog, hogy az 1 éves tárgyidőszak nem 1 év + 1 napot jelent és csak te nem vagy ezzel tisztában, mert nem tudsz számolni.


"akkor miért nem voltak képesek ott jelezni, hogy “figyi már te barom, 19-én már amúgy nem érvényes a biztosítás, ne 20-ától kösd"


Mert nekik semmi közük nincsen hozzá, hogy te mikor kötöd meg. Nincs joguk beleszólni. Ha te egy nap kihagyással kötöd meg, az a te dolgod, te felelősséged.


"És ezt nekem honnan kellett volna tudni"


Hát mondjuk általános iskola legelső éveiben megtanítottak számolni, onnan. Vagy pont hiányoztál a matek órákról?

2022. dec. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerű meggondolással: ha úgy lenne, ahogy te gondolod, akkor évről évre egy nappal arrébb csúszna a biztosítási év kezdete. És a biztosítási év tartalmazna plusz egy napot. Ha felmondtad az előző biztosítást, azt az évforduló napjára, december 19-re tehetted meg. Azaz, 19-én már nem volt érvényben a biztosításod. Ahogy ezek a 07:28-as és 07:33-as válaszokban szerepelnek; azaz, meggondolással, is tudható. És a „jobban tudó”, a válaszokat nem hasznosnak értékelők, hozzád hasonlóan, kipróbálhatják. Aztán a fedezetlenségi díjat is értékelhetik nem hasznosnak.

Nem állítom, hogy onnan kellett volna tudnod, de a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló 2009. évi LXII. törvény tartalmazza a meghatározást. A biztosítók onnan ismerik, és helyesen alkalmazzák.

Ha dühöngés helyett elfogadod, és tanulsz belőle, akkor legközelebb nem jársz így; ha netán csak puffogsz, vitatva, hogy neked tudnod kell – a tapasztalatod és itteni válaszok magyarázata ellenére –, akkor megint így jársz.

2022. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz azon, hogy fordulónap?
2022. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!