Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A0-val kötött biztosítás...

Csepregi21 kérdése:

A0-val kötött biztosítás díjának emelése ilyen módon szabályos-e?

Figyelt kérdés
A történet hogy B2vel okoztam kárt, az autót eladtam,a kövinél jeleztem hogy az előzző járművel volt esemény. Így A0 val folytattam.Kocsi elad ,vettem másikat immáron ez a harmadik járművem. Biztosító kérdezte hogy előző járművel okoztam e kárt, azzal ugye nem volt esemény,A0 még mindig, most kaptam egy levelet hogy korábbi károkozás miatt +23000el megemeli a biztosításomat.első 2 K&H volt ,a 3. Groupamánál van.Mit lehet tenni mert így nem érzem jogosnak az emelést?

2023. jan. 2. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
A biztosítás nem autóhoz, hanem személyhez kötött, és évente ugrik bónusz fokozatot, tök mindegy, hogy ez idő alatt hányszor cserélted le a kocsidat. Szép is lenne ha egy balesetokozás után, az új autóval megmaradnának a bónuszok.
2023. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

#1 Ha eladod az autót, a bónusz malust átviheted a következőnek vásárolt, azonos kategóriájú járműre 2 éven belül...


Kérdező, simán lehet, hogy azért mert okoztál balesetet, drágábban vállalják a biztosításodat, még a bónusz maluson felül is. Nem tudsz mit csinálni év közben. Máskor nem okozol balesetet.

2023. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
#2 Igen ez így van,viszont a kérdezőnek a baleset óta több autója volt, de attól meg nem jár neki a kedvezmény,mert a legutóbb eladottal nem volt balesete. Erre írtam azt,hogy bonus-malamus besorolás személyhez kötött, és nem autóhoz.
2023. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem nagy baleset volt, kártérítési összeg 13ezer párszáz forint volt. Tényleg vicc.Na de most komolyan, 1999es 54Le Skoda Felícia éves biztije volt B2 vel 22000, kocc után el is adtam, utána 2001es opel Astra 1.4 60Le éves A0-val lett 26000, csere 1998 opel Astra 1.6 101Le éves A0 kötéskor 40000, rá 2 hónapra jön a levél hogy módosítunk íhy 63000 lesz a bizti.


Voltam bent a gruopinál annyit mondott a hölgyike hogy mivel már vissza vettek A0ba így írni kell egy kèrelmet hogy engedjék el a különbözetet mivel a biztosítási korrekció a második autónál már érvényesítve lett.

2023. jan. 2. 21:41
 5/18 anonim ***** válasza:
De ezeket az autócseréket 1 éven belül csináltad?
2023. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Éppen igen, 2021. 11. 21én volt a koccanás, 2022 .01.02 adtam el


2022 .09.12én vettem az 1.4 astrát

2022 11.14en adtam el


2022 11. 26an vettem az 1.6 astrát

Azon a napon biztosítás kötés 40ezer


A továbbiakat meg már leírtam

2023. jan. 2. 21:49
 7/18 anonim ***** válasza:

#3 De várjál, azt írja a kérdésben, hogy azt kérdezték, hogy az előző járművel volt-e káresemény. Valósan válaszolt, azzal nem volt károkozás.


Amúgy pedig jogos az emelés, mert olyat is biztos kérdeztek, hogy a közeljövőben volt-e károkozás. Ha nem így gondolod, ott van a biztosító telefonszáma, rá lehet kérdezni.

2023. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Először is, egy 13 ezres kárt mi a bűnbánatért nem fizettél ki zsebből? Sokkal jobban jártál volna... Másodszor, egy 100 lóerős autónál teljesen jogos A0-ban a 63000 ft. Nem is értem hogy lehetett volna 40000. Faluban vagy kisvárosban laksz?
2023. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Úgy bizony , a másodikkal nem volt károkozás. Amúgy megyek vissza a grupamához az első 2 kocsi papírjaival is, mert azt bekérték a kérelem mellé
2023. jan. 2. 21:55
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak válaszul azért nem fizettem ki zsebből mert a másik tulaj ragaszkodott a biztosítóhoz, utóbb kiderült hogy pont rossz helyen koccantam és bizony teljes hátsó futóművet akart volna cseréltetni mint rejtett kár, csak a kárszaki nem állapította meg hogy egy ilyen kis koppból ne lehet ekkora kár.De ez egy másik történet.



Amúgy meg Békés (mostmár)vármegye, Békés város

2023. jan. 2. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!