Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Visszakapom részarányosan a...

Visszakapom részarányosan a pénzt?

Figyelt kérdés
A kötelező biztosítás az autóra most esedékes,eddig évente fizettem de valószínűleg április környéken el fogom adni az autót. Most az éves fizetésről szóló csekk jött meg. Ebben az esetben ha ezt befizetem ők részarányosan visszafizetik az összeget? Vagy van lehetőség arra hogy még negyedéves számlázást kérjek?

2023. jan. 4. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Visszakapod
2023. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vissza.
2023. jan. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Legkésőbb az évforduló előtt harminc nappal jelezhetted volna, hogy változtatni akarod a fizetési gyakoriságod. Ez, díjmódosulással járt volna; a legnagyobb kedvezményt az éves gyakoriságra adják, kisebbet a félévesre, még kisebbet - adott biztosítóknál lehet, hogy semmit - a negyedévesre.

Lehet próbálkozni biztosítási év közben is a díjfizetési gyakoriság megváltoztatásának kérésével, ez egyéni elbírálás kérdése, de picike az esélye, hogy a biztosító példát akar teremteni erre, mert jókora többletgondot vennének a nyakukba.


Tulajdonosváltáskor megszűnik a járműre vonatkozó KGFB szerződésfenntartási kötelezettséged, a szerződésed érdekmúlással megszűnik.

Ekkor, pénzügyi elszámolás történik: akiknek díjfizetés elmaradása adódik, azt kéri a biztosító, akinek túlfizetése van, azt, visszatérítik.


A változásról elektronikus értesítést kapnak.

Én, hozzájuk sem szóltam, mikor eladtam az autót; kb. 3 hét múlva utalták a számlámra a túlfizetést és kaptam emailben a bonus-malus besorolás-, továbbá a kármentességi igazolást. (Csoportos beszedéssel fizettem és elektronikus kapcsolattartás volt a szerződésemben. Ezek nélkül, bizonyára postai utalványon küldték volna a pénzt, és postai levélben az igazolásokat.)

2023. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!