Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tavaly novemberben elhunyt az...

Tavaly novemberben elhunyt az apám, ő volt a tulaj, édesanyám az üzemben tartó, most jár le az autó műszaki vizsgája februárban, én lennék meghatalmazva elvinni a kocsit, hogyan tudom leműszakiztatni a kocsit ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2023. febr. 6. 13:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a hagyatéki eljárás. Mi a teendő ilyen esetben, ha az eljárás előtt jár le a műszaki.
2023. febr. 6. 13:54
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Mint meghatalmazott elviheted te, nincs benne semmi csavar.
2023. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2: Az a csavar benne, hogy ki hatalmazza meg, az üzembentartó vagy a halott tulajdonos. Legalábbis a kérdező erre gondolhat.

Szerintem az üzembentartó aláírásával érvényes lesz a meghatalmazás. De hívd fel a vizsgapontot, ahova viszed és megmondják (nyilván elsőre ne add elő a halott szülőt, csak a tényeket, tulajdonos vagy üzembentartó hatalmazzon meg)

2023. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Az a csavar benne, hogy ki hatalmazza meg, az üzembentartó vagy a halott tulajdonos. Legalábbis a kérdező erre gondolhat."


Igen. Erre gondoltam. A kocsi forgalmi engedélye édesanyám nevére van kiállítva mint üzembentartó, a jármű törzskönyve viszont édesapám nevére van kiállítva mint tulajdonos.


Így is viheti műszakira a kocsit a meghatalmazott egy aláírt meghatalmazási példánnyal én mint egyenes ági édes gyermekük?

2023. febr. 6. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az üzemben tartó nem hatalmazhat át semmit, szóval a megoldás az, hogy édesanyád viszi el a kocsit. Vagy ő is megy veled (a gyengébbek kedvéért).
2023. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Édesanyám hatalmazna meg a példányon mint élő üzembentartó és örökös.
2023. febr. 6. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Megoldhatatlan egy telefon a kiválasztott vizsgáztató helyre?

Amíg itt várod a választ, telefonon már 3x megkaptad volna a jó megoldást.

2023. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

" A kocsi forgalmi engedélye édesanyám nevére van kiállítva mint üzembentartó, a jármű törzskönyve viszont édesapám nevére van kiállítva mint tulajdonos."

A törzskönyv nem kell műszaki vizsgához.

2023. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
#3 Persze, üzembentartó írhatja a meghatalmazást, így értettem, hogy nincs benne csavar.
2023. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

"Az üzemben tartó nem hatalmazhat át semmit"


De. És az üzembentartó vizsgáztathat, nem a tulajdonos.


A csavar csak annyi lenne, hogy használhatják-e az autót hagyatéki eljárás előtt. De ezt még ki kell hagyni a történetből a vizsgaállomáson.

2023. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!