Van-e erre kiskapu?

Figyelt kérdés
2020 augusztusában vettem egy autót, amire kötöttem biztosítást de rossz adategyeztetés miatt 1 hónap után eltörölték, emiatt 2021 februárjáig úgy használtam az autót, hogy nem volt biztosításom. Tehát üzembentartóit édesanyám nevére irattam, ami odáig volt jó, amíg 2021 decemberében nem okoztam balesetet vele. Emiatt most megnézve a következő évforduló összegét horrorisztikus árom kell fizessek, amit nem engedhetem meg maganak, így most újra magamra iratom az üzembentartói nyilatkozatot Kormány Hivatalon. Következő a kérdés: Milyen esetben kell fedezetlenségi díjat fizetnem a 2,5 éves incidens miatt? Illetve Van-e arra kiskapu, hogy ne kérjék el tőlem a fedezetlenségi díjat?
2023. febr. 7. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Nincs.
2023. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Számodra még nincs fedezetlenségi díj megúszási lehetőség, majd 2026. február után lesz, ha addig nem kötsz kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást: „A fedezetlenségi díj kiszámítása során a biztosító az utolsó öt év fedezetlenségének időtartamát veheti figyelembe.” ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 22. § (2)


Amit megtehetsz, hogy összeveted: melyik olcsóbb; ha édesanyád marad az üzembentartó, vagy visszaveszed az üzembentartási jogot, és kifizeted a fedezetlenségi díjat.

Vagy keresel harmadik üzembentartót; csak az új forgalmi engedély 6000 Ft-os kiállítási illetékét kell megfizetni, továbbá, ha nem egyenesági rokon (egyik a másiktól származik), nem testvér, és nem házastárs, akkor az átírási vagyonszerzési illeték 1/4-ét kell illetékként megfizetni.

[link]

Itt a 24. § táblázata alapján tudod kiszámolni, ha kell illetéket fizetni. (Például egy 4 éves 100 kW-os jármű esetén 65 ezer az átírási illeték, de üzembentartói jog átadása esetén csak a negyede: 16250 Ft. Idősebb és kisebb teljesítményű jármű esetén kevesebb, akár sokkal is.)

Lehet, hogy ez a legolcsóbb; pláne, ha nem kell az átírási illeték negyedét sem fizetni.

Ha esetleg van az üzembentartói jogot átvevő nevén KGFB biztosítás, akkor bármilyen bonus-malus fokozatban van is, az autóddal A00-ból indulna; de így is lehet sokkal olcsóbb megoldás.


A következő évfordulót említetted: csak a szerződéses biztosító díjajánlatát olvastad, vagy csináltál díjkalkulációt a 13 biztosító közül a legolcsóbb díjajánlatát nézve?

A fedezetlenségi díjat innen tudod kiszámolni:

[link]

Két részletben tudod számolni: a 2020. évi napokra + a 2021. évi napokra.


Egyéb felvetés: nem vonták ki hivatalból ideiglenesen a forgalomból a 2020. augusztus 2021. február közti időszak egy részére? Ha a nyilvántartás szerint forgalomban volt, akkor a gépjármű nyilvántartás és KGFB nyilvántartás közti rendszeres automatikus összevetés során a kormányhivatalnak értesítést kellett volna kapnia a biztosítás hiányáról, és hivatalból ideiglenesen ki kellett volna vonniuk a forgalomból a KGFB rendezéséig.

Azért fontos, hogy volt-e ilyen időszak, mert az ideiglenes forgalomból kivonás időtartamára szünetel a felelősségbiztosítás fizetési kötelezettsége, és a fedezetlenségi díjas napok számítása is; akár az üzembentartó kérésére, akár hivatalból történik a kivonás.

2023. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!